Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ludowcy z powiatu chełmskiego przygotowują się do wyborów samorządowych. Potępili wniosek o odwołanie starosty chełmskiego. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Spotkanie odbyło się w wiejskim domu kultury w Syczynie gm. Wierzbica.
Spotkanie odbyło się w wiejskim domu kultury w Syczynie gm. Wierzbica. ZP PSL
W sobotę 18 listopada odbyło się posiedzenie ZP PSL w Chełmie. Spotkanie odbyło się w wiejskim domu kultury w Syczynie gm. Wierzbica. Tematyką posiedzenia były obchody roku 2024 jako Roku Wincentego Witosa, wyniki wyborów parlamentarnych i przygotowania do wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu 2024.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZP PSL, członkowie i sympatycy PSL. Po omówieniu porządku obrad zebrani jednomyślnie potępili radnych powiatowych, którzy złożyli w tym tygodniu wniosek o odwołanie starosty Piotra Deniszczuka. Sprzeciwu wobec takiego stanowiska uczestników spotkania nie wniósł obecny na sali radny Andrzej Dzirba, który także podpisał wniosek o odwołanie Deniszczuka.

W toku wcześniejszej dyskusji zebrani zabierając głos określili postawę radnych powiatowych, którzy podpisali wniosek o odwołanie Deniszczuka jako naganną i haniebną.

Podczas spotkania przypomniano o tym, że Sejm RP ustanowił rok 2024 Rokiem Wincentego Witosa.

- Z tej okazji Sz. P. im. K.Górskiego przeprowadzi konkurs powiatowy wiedzy o W. Witosie. W szkole odbędzie się także powiatowy koncert patriotyczny pt. „A Polska winna trwać wiecznie”. A to wszystko w pierwszym kwartale 2024r - poinformowała Bożena Deniszczuk wójt gminy Wierzbica i prezes struktur gminnych PSL w Wierzbicy.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z tego spotkania.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto