Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Nasza akcja "Drzewko za surowce wtórne" była strzałem w dziesiątkę. Zobacz zdjęcia i wideo

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Wideo
od 16 lat
Za nami akcja Kuriera Lubelskiego „Drzewko za surowce wtórne”. Okazało się, że ta akcja w Chełmie była bardzo potrzebna. Zebraliśmy ponad sześć ton elektrośmieci i około 1 tony makulatury, które dostarczyli mieszkańcy Chełma i okolic, a zamian otrzymali 1200 sadzonek drzew i krzewów, a także drobne upominki. To zdecydowanie więcej niż podczas podobnej akcji zorganizowanej tydzień temu w Lublinie.

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" odbyła się w minioną sobotę, 4 listopada na parkingu przy Galerii Chełm. To 21. edycja tego wydarzenia organizowana przez Kurier Lubelski, która tym razem po raz pierwszy miała miejsce w Chełmie. Mieszkańcy Chełma spisali się na medal. Od samego rana przywozili surowce wtórne o czym informowaliśmy w sobotę.

Warto podkreślić, że w zbiórkę surowców wtórnych oprócz samych mieszkańców zaangażowały się również wszystkie chełmskie szkoły, a także spółki miejskie. Duża w tym zasługa pani wiceprezydent Chełma Doroty Cieślik, która wspierała naszą akcję.

Dużą pomocą przez cały dzień trwania naszej akcji wykazali się również uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie a przede wszystkim pani dyrektor I LO Halina Smyk koordynator akcji z ramienia Urzędu Miasta Chełm, oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Natomiast Fabryka Cukierków "Pszczółka" osłodziła całość przedsięwzięcia rozdając słodycze.

Akcję „Drzewko za surowce wtórne" prowadzimy od początku wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie. Z ramienia RDLP wydawaniem sadzonek drzew i krzewów zajmowało się Nadleśnictwo Chełm. Proekologiczne i edukacyjne warsztaty prowadzili także przedstawiciele Poleskiego Parku Narodowego.

Stałymi partnerami naszej akcji są firmy: Eco Harpoon Recycling Sp. z o.o. odbierająca elektroodpady oraz PSM Sp. z o.o., która zadbała o odbiór makulatury.

Naszą akcję wspierało również Starostwo Powiatowe w Chełmie ze starostą Piotrem Deniszczukiem na czele.

Drzewko za surowce

Zobaczcie w naszej galerii fotoreportaż z tego wydarzenia w obiektywie Iwony Sikory – Augustynek z Kuriera Lubelskiego, organizatora akcji w Chełmie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chełm. Nasza akcja "Drzewko za surowce wtórne" była strzałem w dziesiątkę. Zobacz zdjęcia i wideo - Kurier Lubelski

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto