Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Chełma Jakub Banaszek podsumował pięć lat swojej kadencji. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Prezydent Chełma  Jakub Banaszek podczas spotkania z mieszkańcami szczegółowo podsumował 5 lat swojej kadencji.
Prezydent Chełma Jakub Banaszek podczas spotkania z mieszkańcami szczegółowo podsumował 5 lat swojej kadencji. JM/UM Chełm
Podczas otwartego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w miniony piątek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, prezydent Chełma Jakub Banaszek podsumował szczegółowo pięć lat swojej prezydentury oraz przedstawił także plany na kolejne miesiące.

Prezydent Banaszek mówił nie tylko o sukcesach, ale także o działaniach, których nie udało się zrealizować. Podkreślił, że te 5 lat to czas wielu trudnych decyzji, oddłużania samorządu, realizacji wielu projektów, które w czasie kampanii wyborczej były nazywane nierealnymi. Mówił też o trudnym czasie pandemii, wojny na Ukrainie, ale także o wielkim sercu wszystkich mieszkańców Chełma w tym właśnie czasie.

Rozpoczęcie prac nad obwodnicą południową, oddłużenia miasta, budowa stadionu lekkoatletycznego, bezpłatna komunikacja, czy zniesienie opłaty targowej to tylko kilka z kilkunastu obietnic Jakuba Banaszka, które zostały zrealizowane.

W pierwszej kolejności dokończono inwestycje rozpoczęte za poprzedniej kadencji: oddano do użytku amfiteatr w Kumowej Dolinie, przebudowano krajową „dwunastkę” oraz zakończono rozbudowę basenu przy SP8. Od 2022 roku zniesiono opłatę targową w mieście. Poszerzono ofertę kulturalną miasta, najbardziej medialnym wydarzeniem była „Wakacyjna Trasy Dwójki” oraz tegoroczne Dni Chełma. Udało się też zakończyć prace nad Strategią Rozwoju Miasta. Chełm jako pierwszy w regionie dołączył także do grona miasta z bezpłatną komunikacją.

W ciągu tych 5 lat zaszło dużo zmian w mieście. Był to czas pozyskania przez miasto rekordowych środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Zostało wyremontowanych wiele dróg i przybyły nowe, zrewitalizowano Park Miejski, Plac Łuczkowskiego, skwery, wybudowano nowe boiska przyszkolne, mieszkania. W mieście są nowe autobusy niskoemisyjne i przybędą kolejne wodorowe. Zrealizowano setki innych projektów, w tym rozpoczęto budowę EuroParku.

Był to czas bez podnoszenia podatków, przez kilka lat najtańszego odbioru odpadów komunalnych.
Miasto pozyskało 45 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę stadionu miejskiego na „Lubelskie Centrum Piłki Nożnej”. Przy ul. Wschodniej ARP ma wybudować hub logistyczny. W trakcie budowy jest nowoczesny biurowiec klasy A, który powstaje na terenie byłego dworca PKS. Wkrótce oddana zostanie do użytku Miejska Stacja Paliw.

Podczas spotkania z mieszkańcami swoje osiągnięcia w ciągu tych 5 lat przedstawili również szefowie miejskich spółek, instytucji kulturalnych oraz sportowych.

Wiecej informacji ze spotkania prezydenta z mieszkańcami można obejrzeć na wideo pod linkiem: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=6871099219670817

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prezydent Chełma Jakub Banaszek podsumował pięć lat swojej kadencji. Zobacz zdjęcia - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto