Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

To była niezwykle smaczna rywalizacja podczas półfinału "Bitwy Regionów" w Okszowie. Zobacz zdjęcia i wyniki

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Artystyczną oprawę 'Bitwy Regionów" przygotowali  m.in. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. fot.
Artystyczną oprawę 'Bitwy Regionów" przygotowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. fot. ZSCKR w Okszowie
Dwadzieścia Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego rywalizowało 9 września w Okszowie, pow. chełmski, w półfinale kulinarnej "Bitwy Regionów". Nagrodę za najlepszą regionalną potrawę otrzymało KGW "Drużyna sprzed olszyny" z Kudrach, pow. parczewski. To ono będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale.

To już 8. edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów". Do pierwszego etapu zgłosiło się ponad 3,5 tys. kół z całej Polski. Z województwa lubelskiego było 427, a 20 z nich zakwalilfikowało się do półfinału wojewódzkiego, który odbył się w sobotę, 9 września, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.

Każde koło miało za zadanie przygotować regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jury oceniało zarówno walory smakowe dania, jego wygląd oraz to czy zostały wykorzystane w nim produkty z Lubelszczyzny.

Pierwsze miejsce zajęło KGW „Drużyna sprzed Olszyny” w Kudrach, pow. parczewski, za „udziec indyka wronimi uszami i kapustą kiszoną faszerowany, pieczony pod pierzynką z masła, podany z gamzą ziemniaczaną pod skwarkami i ogórkiem kiszonym”.

Drugą nagrodę otrzymało KGW „Janowiczanki” w Janowicach, powiat świdnicki, za zawijasa lubelskiego, natomiast trzecią zdobyło KGW „Kępianki” w Kępie Gosteckiej, powiat opolski, za szczupaka po kępsku.

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymały: KGW w Łopienniku Dolnym Kolonii pow. krasnostawski - za "fusier" z sosem mięsnym oraz pesto z łobody, KGW w Bełżcu, pow. tomaszowski - za pierogi z kaczką z sosem wiśniowo-żurawinowym, a także KGW w Sobiborze, powiat włodawski - za dary sobiborskich lasów.

KGW „Drużyna sprzed Olszyny” w Kudrach, które zajęło pierwsze miejsce otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych. Będzie ono reprezentować województwo lubelskie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w październiku.
Zobacz w naszej galerii zdjęcia z tego wydarzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze babki na Wielkanoc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: To była niezwykle smaczna rywalizacja podczas półfinału "Bitwy Regionów" w Okszowie. Zobacz zdjęcia i wyniki - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto