Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Są pieniądze na ciepłe mieszkania. Warto napierw wypełnić ankietę

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
JM
Właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, najemcy mieszkań komunalnych i wspólnoty mają szanse na dotacje do wymiany kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej. Zainteresowani dofinansowaniem mogą do 15 grudnia tego roku złożyć wypełnioną ankietę dot. Programu Priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie".

- Ankieta skierowana jest dla osób fizycznych, w tym najemców, a także wspólnot mieszkaniowych (od 3 do 7 lokali) zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe, służących do ogrzewania oraz poprawy efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych na terenie miasta Chełm - informują chełmscy urzędnicy.

Wypełniona ankieta nie stanowi żadnego zobowiązania, czy też deklaracji udziału w programie. Ma jedynie na celu zebranie informacji, które będą pomocne w pozyskaniu ewentualnego dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.

- Dane zawarte w ankiecie posłużą jedynie do oszacowania liczby osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej mieszkań celem przygotowania wniosku o dofinansowanie inwestycji, który Miasto Chełm będzie mogło złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie - podkreślają miejscy urzędnicy.

Wypełnioną ankietę należy złożyć do 15 grudnia 2023 r.: bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65 w Chełmie, drogą pocztową wysyłając na adres: Urząd Miasta Chełm, ul. Lubelska 65, 22-100 Chełm, droga elektroniczną wysyłając na adres e-mail: [email protected]

Program „Ciepłe Mieszkanie” składa się z czterech części, pierwsze trzy dedykowane osobom fizycznym, dla których obowiązują trzy poziomy dofinansowania uzależnione od dochodów oraz ostatnia, czwarta część, dla wspólnot. W drugim naborze kwoty dotacji zwiększono o ok. 10 proc. w stosunku do pierwszej edycji programu.

Wsparcie z programu „Ciepłe Mieszkanie” - z budżetem 1,75 mld zł - wyniesie do 41 tys. zł dla osób fizycznych i do 375 tys. zł dla wspólnot mieszkaniowych. Na więcej mogą liczyć mieszkańcy najbardziej zanieczyszczonych gmin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chełm. Są pieniądze na ciepłe mieszkania. Warto napierw wypełnić ankietę - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto