MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zamość. Przez pięć lat posadzili pół tysiąca drzew. Odbyła się kolejna edycja akcji

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
W sumie podczas pięciu edycji akcji „Zielone płuca Zamościa posadzono 500 drzew
W sumie podczas pięciu edycji akcji „Zielone płuca Zamościa posadzono 500 drzew UM w Zamościu
„Zielone płuca Zamościa” – to hasło akcji, która od pięciu lat odbywa się w tym mieście. Jej głównym organizatorem jest miejscowy Rotary Club. Akcję wspiera także Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Zamościu oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego. Efekt? Właśnie w ramach „Zielonych płuc Zamościa" posadzono 500 drzewko.

Członkowie zamojskiego Rotary Club dbają o środowisko. Uczestniczą w sprzątaniu miejscowych terenów zielonych oraz terenów w okolicach zalewu. Dzięki tej inicjatywie w różnych miejscach miasta sadzone są krzewy i drzewa, także ramach akcji „Zielone płuca Zamościa” (powstała ona z inicjatywy Elżbiety Szymańskiej).

Chodzi o – jak to o określono – „upiększenie miejskiej przestrzeni”, poprawienie jakości powietrza oraz ograniczenie niekorzystnych zmian klimatycznych. A to tylko przecież część korzyści. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą także dać odpowiedni przykład dla najmłodszych mieszkańców Hetmańskiego Grodu.

Dlatego do współpracy zapraszane są miejscowe przedszkola oraz uczniowie szkół podstawowych z ich nauczycielami. Drzewa były dotychczas sadzone m.in. na bulwarach nad rzeką Łabuńką oraz nad zalewem w Zamościu. Już się tam zielenią.

Podczas ostatniej, piątkowej edycji akcji drzewa sadziły dzieci z zamojskich przedszkoli nr 1 i 7, szkół podstawowych nr 7 i 8, uczniowie OHP w Zamościu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Uczestniczyli w niej również pracownicy OSiR Zamość, PGK Zamość i Polskiego Związku Łowieckiego.

Na terenach zielonych przy ul. Zamoyskiego posadzono 100 sadzonek śliw, jabłoni i m.in. brzóz. W sumie podczas pięciu edycji akcji „Zielone płuca Zamościa" posadzono kilka dni temu 500 drzew.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zamość. Przez pięć lat posadzili pół tysiąca drzew. Odbyła się kolejna edycja akcji - Zamość Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto