Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zegar zamojskiego Ratusza potrzebuje naprawy. Wykonawca prac jednak się wycofał, „bo nie będzie płacił przed ich rozpoczęciem”

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Naprawa jest potrzebna. Smukła wieża zamojskiego Ratusza – wraz z całą budowlą - jest jednym z symboli Zamościa. Została ona nakryta cebulastym hełmem i ma 52 metry wysokości. Znajduje się w niej mechanizm zegarowy. Jest on już podobno zużyty i wymaga renowacji.
Naprawa jest potrzebna. Smukła wieża zamojskiego Ratusza – wraz z całą budowlą - jest jednym z symboli Zamościa. Została ona nakryta cebulastym hełmem i ma 52 metry wysokości. Znajduje się w niej mechanizm zegarowy. Jest on już podobno zużyty i wymaga renowacji. Bogdan Nowak
- W sprawozdaniu prezydenta z pracy pomiędzy sesjami widnieje zapis, że wybrano wykonawcę usługi polegającej na renowacji mechanizmu zegara na wieży ratuszowej. Z tego co widziałem na BiP odstąpił on od wykonania umowy. Co było tego powodem? - pytał Maciej Spozowski, przewodniczący zarządu osiedla Stare Miasto w Zamościu na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zamościu (obrady odbyły się 26 lutego).

Kłopotliwe zabezpieczenie

Na to pytanie odpowiedział podczas obrad Stanisław Flis, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych UM w Zamościu.

- Wybraliśmy wykonawcę na remont mechanizmu zegarowego. W umowie znalazł się jednak zapis, że należy wpłacić zabezpieczenie. Przedstawiciel spółki powiedział, że on roboty nie będzie zaczynał tam gdzie mu każą płacić: jeszcze zanim zacznie.

Oferty nadal są przyjmowane

Do zamojskiego UM ów „planowany” wykonawca przysłał także wiadomość drogą mejlową. Miejscowi urzędnicy dowiedzieli się z niej, że odmawia podpisania umowy. Co dalej?

- Biorąc pod uwagę, że to jest niska zawartość kwotowa zamówienia, powtórzyliśmy je, wyrzucając zapis o wpłacie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. To jest zgodne z przepisami – tłumaczył radnym dyrektor Flis. - Tam była kwota, z tego co pamiętam: 1,5 lub 2 tys. zł. Termin składania ofert mija 28 lutego.

Cztery tarcze, różne godziny

Naprawa jest potrzebna. Smukła wieża zamojskiego Ratusza – wraz z całą budowlą - jest jednym z symboli Zamościa. Została ona nakryta cebulastym hełmem i ma 52 metry wysokości. Znajduje się w niej mechanizm zegarowy. Jest on już podobno zużyty i wymaga renowacji.

W efekcie cztery tarcze zegarowe, znajdujące się z różnych stron wieży, pokazują czasami odmienne godziny. Miejscowych urzędników alarmowali o tym m.in. turyści liczne odwiedzający Zamość. Dlatego zapadła decyzja o „podjęciu odpowiednich działań”.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zegar zamojskiego Ratusza potrzebuje naprawy. Wykonawca prac jednak się wycofał, „bo nie będzie płacił przed ich rozpoczęciem” - Zamość Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto