MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwszy w nowym stylu blok ChTBS oddany został do użytku w Chełmie

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
To już dziewiąty blok wybudowany w Chełmie przez ChTBS. Będą budowane jeszcze dwa kolejne bloki na tym terenie.
To już dziewiąty blok wybudowany w Chełmie przez ChTBS. Będą budowane jeszcze dwa kolejne bloki na tym terenie. UM Chełm
Pierwsi najemcy w ubiegłym tygodniu odebrali już klucze do swoich mieszkań w nowym bloku wybudowanym przez Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ul. Zachodniej. Obecnie odbierają je kolejni lokatorzy. W bloku jest 50 mieszkań.

W nowym bloku jest 50 mieszkań

Nowy blok CHTBS znajduje się przy ul. Zachodniej w Chełmie, powstało w nim 50 mieszkań, w tym 20 o metrażu - 63 mkw, 18 mieszkań o metrażu - 51 mkw i 12 - o metrażu 40 mkw. To nowoczesny budynek wyposażony w windy, parking podziemny i zewnętrzny, przestronne balkony. Jest też monitoring. Położony w pięknej, pełnej zieleni okolicy.

- Ten budynek to kilkadziesiąt nowych mieszkań dla najemców ChTBS. Blok mieszkalny został wybudowany w nowym stylu, w nowym standardzie. Bardzo cieszymy się z tej inwestycji, bo to niezwykle ważny projekt - powiedział prezydent Chełma Jakub Banaszek.

ChTBS będzie budować kolejne bloki

Dotychczas spółka ChTBS wybudowała 9 takich bloków, w których znajduje się 310 mieszkań. Ponieważ zainteresowanie takimi mieszkaniami w Chełmie jest bardzo duże Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie budować kolejne budynki w tej atrakcyjnej okolicy, w tym samym standardzie, z pełną infrastrukturą i udogodnieniami dla wszystkich, w tym dzieci i seniorów.

- Zapraszam wszystkich chętnych mieszkańców Chełma do składania wniosków. Mamy w planie budowę jeszcze dwóch takich budynków, które zostaną zlokalizowane z tyłu, za wybudowanym niedawno blokiem. Zachęcam do wizyty w biurze Spółki CHTBS przy ul. 11 listopada 4. Na miejscu odpowiemy na wszystkie pytania i opowiemy o szczegółach - powiedział Bogdan Drygasiewicz, prezes Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Chełmie.

Kto może starać się o mieszkanie w TBS?

Najemcą w TBS-ie może zostać osoba, która związana jest z Chełmem – mieszka tutaj lub pracuje. Ponadto potrzebne jest posiadanie udokumentowanych dochodów umożliwiających utrzymanie mieszkania, a także wkład własny, określony na podstawie metrażu mieszkania. Partycypacja w kosztach przy kolejnej inwestycji będzie wynosiła około 2 tys zł za m2 lokalu mieszkalnego i będzie musiała być wpłacona w całości przed rozpoczęciem budowy. Takie zasady warunkuje umowa kredytowa Spółki.

- Nasze mieszkania przeznaczone są dla osób pracujących, ale nieposiadających zdolności kredytowych. To my bierzemy kredyt na budowę. Najemcy muszą dysponować gotówką na wkład własny - wyjaśnia prezes Bogdan Drygasiewicz.

Jak informuje prezes Drygasiewicz p5 latach najemca może starać się o wykup takiego mieszkania na własność i wtedy wliczany jest wkład własny, oczywiście zrewaloryzowany. Również przy opuszczaniu mieszkania zrewaloryzowany wkład własny jest zwracany lokatorowi.

Ile wynosi czynsz w ChTBS?

Za czynsz w ChTBS miesięcznie trzeba zapłacić około 900 złotych. Dochodzą do tego opłaty licznikowe za wodę, centralne ogrzewanie oraz prąd. W bloku nie ma gazu. Mieszkańcy korzystają z kuchenek indukcyjnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pierwszy w nowym stylu blok ChTBS oddany został do użytku w Chełmie - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto