MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe do 34 km od Biłgoraja. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 22 - 23 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na wyprawę rowerową w pobliżu Biłgoraja? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy długości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 34 km od Biłgoraja. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe niedaleko Biłgoraja warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Rowerem w pobliżu Biłgoraja

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 34 km od Biłgoraja, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 czerwca w Biłgoraju ma być 27°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 59%. W niedzielę 23 czerwca w Biłgoraju ma być 24°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Roztocze dzień pierwszy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 53,59 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 47 min.
  • Przewyższenia: 183 m
  • Suma podjazdów: 1 846 m
  • Suma zjazdów: 1 879 m

Taz77 poleca trasę mieszkańcom Biłgoraja

Krótki spontaniczny trip. Chodź to nie był zwykły dzień. Plan jak zawsze jedziemy tam i tam ale inaczej niż ostatnio. I za każdym razem tak jest. Odkrywamy nowe drogi, nowe połączenia. Często zupełny gąszcz, cała masa zieleni. Podłoże w większości piaszczyste. Zupełna dzicz. W głowie gonitwa myśli bije się ze spokojem jaki się czerpie. Wpadamy do lasu i znikamy na x godzin. Co do trasy. Nie wymagająca ale jednak dla wąskich kół ma piaszczyste niespodzianki ciągnące się kilometrami. Park Narodowy od środka wręcz zabiera mowę. Ważna rzecz dotycząca zakazu poruszania się rowerem. Przy kamieniach "Poległych Leśników" jest zakaz w kierunku na Bukową Górę. Nie na darmo gdyż wejście to kilkunasto-minutowa wspinaczka po schodach. Samo jeżdżenie po Parku nie jest wykroczeniem. Trzeba się stosować w zasadzie do dwóch zasad: - ustąpić turystom pieszym, - nie zbaczać z dróg, duktów, ścieżek itp. Szumy powitały nas jak nigdy szumem :) Niski poziom wody daje się we znaki. Woda odkryła więcej dna. Jednak szum jakoś dobrze sobie radzi pompując życiodajną wodę przez tę krainę. Krótka wizyta w małej elektrowni na zalewie spiętrzającym wody Szumu i gonimy do Kapliczki. Tutaj miłe zaskoczenie jak nie wielkie źródełko wybija wodę zupełnie jak by susza nie istniała. Krótka przerwa przy kościółku na wodzie i pędzimy do pobliskiej Karczmy nad Szumem naładować akumulatory. Pierogi weszły jak świeże bułeczki. Dalsza droga do ziemianki WIRA to już spacer po oczywiście piasku. Ziemianka została odtworzona i odbudowana. Wygląda naprawdę solidnie. W środku znajdziemy księgę wpisów. Przyznam że ładnie się maskuje z zewnątrz. Powrót podobnie przez Kapliczkę na wodzie i dalej na szum tyle że jego drugim brzegiem. Wypadamy w Górecku Starym i kręcimy w kierunku Florianki. Po drodze już w samym parku mijamy ikonę i za kilka minut jesteśmy już w zagrodzie. Zagroda wita nas ciszą. Godzina po zamknięciu ale kilka fotek cyk i ruszamy dalej. Po drodze do zwierzyńca odwiedzamy "Czarny staw" i tu zaskoczenie jak mało wody w nim zostało.Od razu w głowie myśl że pobliskie stawy echo będą suche. Nie inaczej. Poziom wody bardzo niski. Krótka przerwa i lecimy do Zwierzyńca , a tutaj odwiedziny na wyspie i wieprzu. Sytuacja identyczna wody ledwo ledwo. Trip kończymy na parkingu gdzie pakujemy rowery i jedziemy do noclegowni i naszej bazy wypadowej na kolejne dni.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Roztocze Fatem 2

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 632,69 km
  • Czas trwania wyprawy: 39 godz. i 33 min.
  • Przewyższenia: 154 m
  • Suma podjazdów: 1 177 m
  • Suma zjazdów: 1 195 m

Taz77 poleca trasę rowerzystom z Biłgoraja

Po pierwszej edycji fatem po Roztoczu czas na drugą. Sporo zmian w stosunku do pierwszej. Trasy wytyczono leśnymi duktami i ścieżkami oraz drogami gruntowymi. Wyeliminowano trasę gdzie było mocno zarośnięte lub też nie było możliwości przejazdu. Wytyczony nowy szlak w okolicy Bieniaszówki tam gdzie urywa się czerwony. Teraz wytyczony sprawdzoną drogą gruntową. Dodano więcej noclegowni które jednak lepiej je rezerwować wcześniej. Trasa jest trudna i wymaga kondycji oraz oczywiście paszportu :D.

!!! SZLAK W TRAKCIE EDYCJI !!!

21.02 - dodałem Kamieniołom Brusno
24.04 - przerobiłem trasę przy Czartowym Polu
25.02 - dodałem Rezerwat Debry (okolica Bondyrza)
26.02 - dodałem 250 letniego Jałowca w Bełżcu, poprawiłem szlak w
Zwierzyńcu (końcowy odcinek) , poprawiłem szlaki w
wąwozach w Szczebrzeszynie
04.03 - przeprowadziłem szlak przez Rudę Żurawiecką
08.03 - dodałem kilka noclegów
08.04 - kolejne noclegi na mapie
12.04 - dodałem następne noclegi
24.08 - zmiana szlaku przy Czartowym Polu na przejezdną oraz w Kamieniołomie Józefów i Nowinach identycznie.

01.01 - zmieniona trasa w okolicy Wielkiego Działu dzięki temu odwiedzamy miejsce wypalania węgla drzewnego
13.02 - zaktualizowałem położenia schronów bojowych na masywie Działu Wielkiego
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: W Szczebrzeszynie chrząszcz w Zwierzyńcu konik z filmem

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 46,47 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 54 min.
  • Przewyższenia: 70 m
  • Suma podjazdów: 277 m
  • Suma zjazdów: 275 m

Trasę dla rowerzystów z Biłgoraja poleca Jarr_Stone

Ruszamy z Górecka, przez Roztoczański Park Narodowy jedziemy do Zwierzyńca, później przez Kawęczyn do Szczebrzeszyna. Tu spotykamy dwa pomniki chrząszcza, jeden przy wjeździe do miasta, po lewej, drugi w centrum miasta. Wracamy do Górecka szlakiem Green Velo. Spotykamy koniki polskie, owce uhruskie. Na terenie Parku znajduje się kilka ciekawych instalacji przygotowanych przez artystów.

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Roztocze Fatem

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 261,01 km
  • Czas trwania wyprawy: 16 godz. i 19 min.
  • Przewyższenia: 155 m
  • Suma podjazdów: 1 573 m
  • Suma zjazdów: 1 573 m

Taz77 poleca trasę mieszkańcom Biłgoraja

Roztocze w pigułce. Trasa wiedzie czerwonym szlakiem krawędziowym (w większości) Będzie można także pojechać szlakiem zielonym, niebieskim, żółtym oraz czarnym. Trasa do spokojnego kręcenia na 5-7 dni. Preferowany rower górski lub FAT. Z tego względu że będą się zdarzały ścieżki piaszczyste oraz przeprawy przez strumień. Jazda drogami asfaltowymi została wyeliminowania do minimum. I odcinki będą tutaj pełniły raczej rolę łączników. Na mapie zaznaczonych jest kilka miejsc noclegowych gdzie można się przenocować i odpocząć. Po za tyRoztocze Wschodnie, Roztoczański Park Narodowy, Puszcza Solska, Południoworoztoczański Park Krajobrazowy, Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, Narol, Rezerwat Szum, Rezerwat nad Tanwią, Wodospad na Jeleniu, Susiec, Zwierzyniec, Krasnobród, Hrebenne, Siedliska, Długi m cała masa atrakcji oraz 99% kontaktu z naturą.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: do Małej Elektrowni Wodnej w Górecku Kościelnym

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 58,09 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 46 min.
  • Przewyższenia: 117 m
  • Suma podjazdów: 1 059 m
  • Suma zjazdów: 1 099 m

Trasę rowerową mieszkańcom Biłgoraja poleca Pawel.freelancer

Szczebrzeszyn - Zwierzyniec - Florianka - Mała Elektrownia Wodna w Górecku Kościelnym - Tereszpol - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria rowerowe - co warto mieć?

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto