MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie wszyscy święci pędzlem i piórem. Wernisaż wystawy Urszuli Bydlińskiej w Łęcznej. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Urszula Bydlińska  podczas wernisażu najnowszej swojej wystawy w Łęcznej "Nie wszyscy święci pędzlem i piórem".
Urszula Bydlińska podczas wernisażu najnowszej swojej wystawy w Łęcznej "Nie wszyscy święci pędzlem i piórem". Agnieszka Bydlińska
Wernisaż wystawy "Nie wszyscy święci pędzlem i piórem" Urszuli Bydlińskiej miał miejsce 21 marca w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej. Goście dopisali, atmosfera była znakomita. Prace wzbudziły żywe zainteresowanie przybyłych gości.

Wystawa "Nie wszyscy święci pędzlem i piórem" Urszuli Bydlińskiej

Jest to cykl czarno-białych wizerunków świętych, kolorowe są atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych świętych, wszystkie na złotym tle. Do każdego obrazu napisany jest ten wiersz mówiący od czego patronem lub wstawiennikiem jest dany święty. Powstał również katalog dedykowany wystawie z wizerunkami, wierszami oraz słowem wstępnym autorstwa Agnieszki Wójtowicz.

Urszula Bydlińska ­- malarka, poetka z gminy Siedliszcze

Interesuje się psychologią, historią, fotografią. Uhonorowana została medalem Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego Prowincja w Siedliszczu oraz Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. W 2022 wydała debiutancki tomik wierszy „Otulam się Tobą...” oraz kolejny "Zabłądziłam." Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, jest laureatką kilkunastu nagród i wyróżnień artystycznych.

Kim jest Agnieszka Wójtowicz?

Agnieszka Wójtowicz jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, 1993 - 1995 : studia na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. 1999 - 2003 : studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie dyplom w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego, aneks w pracowni fotografii prof. Ireny Nawrot – Trzcińskiej. 2015 – studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Członkini ZPAP. Zajmuje się twórczo różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową, fotografią. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i ponad 20 indywidualnych.

Wystawę w w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej można oglądać do 19 kwietnia.
Zobacz w naszej galerii zdjęcia z wernisażu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nie wszyscy święci pędzlem i piórem. Wernisaż wystawy Urszuli Bydlińskiej w Łęcznej. Zobacz zdjęcia - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto