Mariusz Łoś z Agrosu Zamość piąty w turnieju zapaśniczym w Sofii

SZUPTI
Mariusz Łoś (Agros Zamość) rywalizuje w olimpijskiej kategorii 55 kg
Mariusz Łoś (Agros Zamość) rywalizuje w olimpijskiej kategorii 55 kg Karol Wiśniewski
Mariusz Łoś z Agrosu Zamość wywalczył piątą lokatę w olimpijskiej kategorii 55 kg (styl klasyczny), podczas międzynarodowego turnieju zapaśniczego "Dan Kolov - Nikola Pietrov", który 5 lutego zakończył się w stolicy Bułgarii Sofii.

Zamościanin w pierwszej rundzie pokonał innego Polaka - Dawida Ersetica z Unii Racibórz 3:1 (1:0, 0:1, 1:0), przegrywając następnie w ćwierćfinale z Aleksandarem Kostadinowem z Bułgarii 0:3 (0:3, 0:1), który okazał się później zwycięzcą całego turnieju. Bułgar w finale nie dał żadnych szans Kamelowi Kharabadze z Gruzji.

Łoś w repasażach spotkał się najpierw z Turkiem Muharremem Acikyurekiem, wygrywając 3:0 (1:0, 6:0), natomiast w decydującej walce o wejście do strefy medalowej nie sprostał reprezentantowi Iranu - Mehrdadowi Mardani, ulegając 0:3 (0:1, 0:1) i ostatecznie sklasyfikowany został na piątym miejscu.

Start w bułgarskiej stolicy był o tyle ważny dla Mariusza Łosia, bowiem będzie on miał olbrzymie znaczenie, przy ustalaniu składu przez trenera reprezentacji Polski, na kwietniowe kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Londynie. Dodajmy, że najgroźniejszy rywal zamojskiego zapaśnika w kadrze Polski - Dawid Ersetic, zakończył zmagania na ósmej pozycji.