Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziennikarka i działaczka społeczna - Wanda Jaroszczuk kandyduje na prezydenta Chełma. Zobacz zdjęcia ze spotkania

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Wanda Jaroszczuk kandydatka na prezydenta  KWW Nasz Chełm.
Wanda Jaroszczuk kandydatka na prezydenta KWW Nasz Chełm. Jolanta Masiewicz
Podczas podwójnego jubileuszu z okazji 10. rocznicy działalności Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska Nasz Chełm i 18. rocznicy Stowarzyszenia Rozwoju Aktywności Społecznej "Triada", 9 lutego, przedstawiciele stowarzyszeń poinformowali, że zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Chełm i razem idą do wyborów samorządowych. Przedstawiona została kandydatka na prezydenta Chełma - Wanda Jaroszczuk, dziennikarka i działaczka społeczna.

Kim jest Wanda Jaroszczuk kandydatka KWW Nasz Chełm

Wanda Jaroszczuk większość swojego zawodowego życia poświęciła pracy w mediach lokalnych i regionalnych. Zaczynała w gazecie zakładowej Cement Chełm, pracowała w tygodniku Przegląd Kresowy. Była też bezrobotna.

- Wiem doskonale, co czuje człowiek, który nie ma pracy - podkreśliła Wanda Jaroszczuk. - Ja miałam tyle szczęścia, że doceniono mnie w Dzienniku Wschodnim. Pracowałam najpierw jako dziennikarka, a następnie kierownik oddziału chełmskiego i zastępca redaktora naczelnego DW w Lublinie - dodaje.

Póżniej znowu wróciła do Chełma. Znalazła się w zespole młodych chełmian, którzy tworzyli pierwszą w Chełmie lokalną stację radiową – radio Bon Ton. Działała również w lokalnej telewizji przy Miejskim Domu Kultury w Chełmie. Była też członkiem rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum, gdzie mieszka. Prowadziła także własną działalność gospodarczą. Przez 15 lat była redaktorem naczelnym redakcji Super Tydzień Chełmski oraz przez kilka lat członkiem zarządu spółki Bon Ton Radio. Przez ostatnie dwa lata pracowała w samorządzie, pełniąc funkcję dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury Leśniowicach.

- Przez te wszystkie lata miałam kontakt z różnymi środowiskami i grupami zawodowymi. Współpracowałam z urzędem miasta i organizacjami pozarządowymi działającymi w Chełmie. Dobrze poznałam problemy mieszkańców naszego miasta, zawsze starałam się być blisko ludzi, pomagałam im w różnych życiowych sytuacjach - mówi Wanda Jaroszczuk.

Wanda Jaroszczuk ma naturę społecznika

Swoją społecznikowską pasję rozwijała w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach”, które założyła w 2011 roku. Za działalność w sferze kultury została uhonorowana przez ówczesnego prezydenta Chełma nagrodą im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii Animator Kultury.
Od ponad dwóch lat działa aktywnie w Rotary Club Chełm, lokalnej agendzie Rotary International, organizacji charytatywnej o światowym zasięgu. Tutaj również organizuje, obecnie jako prezydent klubu, imprezy dobroczynne.

- Dochód z ostatnich wydarzeń przeznaczyliśmy na pomoc dzieciom z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, zakup łóżek i chodzików dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. Ks. Malinowskiego w Chełmie. Klub co roku funduje co roku stypendia dla uzdolnionych uczniów chełmskiej szkoły muzycznej, a od początku wojny za naszą wschodnią granicą kieruje na Ukrainę transporty z pomocą. Trafiają do walczących żołnierzy, osieroconych dzieci i ludzi, którzy stracili dach nad głową - podkreśla Wanda Jaroszczuk.

Dlaczego kandyduje na urząd prezydenta Chełma?

- Jestem zaszczycona, że Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska Nasz Chełm obdarzyło mnie zaufaniem i zaproponowało mi kandydowanie na prezydenta naszego miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Chełm. Kandyduję, bo chcę, by nasz Chełm był miastem, w którym chce się żyć. Gdzie mieszkańcy czują się bezpiecznie, oddychają czystym powietrzem, ciekawie spędzają wolny czas, mają możliwość rozwijania swoich biznesów. Żeby młodzi, wykształceni chełmianie chcieli i mieli powód wrócić do rodzinnego miasta. Jako kandydatka bezpartyjna reprezentująća ruch obywatelski, chce, żeby samorząd nie był upolityczniony, jak to jest od lat. My, mieszkańcy Chełma taką wspólnotą jesteśmy i chcemy działać razem - ponad podziałami - powiedziała Wanda Jaroszczuk.

I mam też nadzieję, że wesprą nas w tym nasi parlamentarzyści, którzy pochodzą z Chełma i leży im na sercu dobro mieszkańców - dodała.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto