Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Budowa Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej coraz bliżej. Ruszyło postępowanie przetargowe

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Tak obecnie wygląda stadion miejski w Chełmie.
Tak obecnie wygląda stadion miejski w Chełmie. UM Chełm
Na platformie przetargowej Urzędu Miasta Chełm opublikowane zostało zamówienie pn. "Lubelskie Centrum Piłki Nożnej - przebudowa stadionu miejskiego wraz z boiskami treningowymi". To strategiczny projekt zarówno dla Chełma, jak i całego regionu. Miasto otrzymało dotację na realizację tego projektu z resortu sportu i turystyki w wysokości 45 milionów złotych.

Lubelskie Centrum Piłki Nożnej

W ramach tego przedsięwzięcia przebudowany zostanie Stadion Miejski przy ul. Szwoleżerów w Chełmie, powstaną też trzy boiska treningowe przy Stadionie Miejskim, Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych oraz Medycznym Studium Zawodowym (kryte balonem).

To kolejna, duża inwestycja w infrastrukturę sportową w Chełmie

Równolegle prowadzone są prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego, powstają też boiska sportowe przy chełmskich placówkach oświatowych.

- Lubelskie Centrum Piłki Nożnej, czyli de facto nowy stadion piłkarski i profesjonalna baza treningowa, to następny element realizowanego przez miasto szeroko zakrojonego projektu sportowego. Cieszę się, że stadion przy ul. Szwoleżerów odmieni swoje oblicze, a utalentowana młodzież z Chełma będzie mogła szlifować swoje umiejętności w komfortowych warunkach - mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

W ramach projektu rozbudowany i kompleksowo przebudowany zostanie Stadion Miejski w Chełmie tak, aby spełniał wymogi co najmniej pierwszoligowe. Oznacza to, że obiekt będzie w pełni zadaszony, wyposażony w sztuczne oświetlenie, a także system podgrzewania i nawadniania murawy.

Oprócz przebudowy i rozbudowy samego obiektu sportowego utworzone zostaną także trzy boiska treningowe - dwa ze sztuczną nawierzchnią oraz jedno z naturalną. To niezwykle istotne, ponieważ na ten moment Chełm jest najprawdopodobniej jednym z niewielu miast o tej wielkości, które takiej infrastruktury nie posiada. Boiska treningowe również zostaną wyposażone w sztuczne oświetlenie oraz system nawadniania murawy. Będą spełniały kryteria umożliwiające rozgrywanie spotkań na poziomie zarówno trzeciej ligi, jak i Centralnej Ligi Juniorów.

- Rozbudowując infrastrukturę piłkarską w naszym mieście chcemy wprowadzić szkolenie młodych adeptów futbolu na wyższy poziom i tchnąć w lokalne środowisko nową energię. To również uzupełnienie naszych wcześniejszych działań, związanych z utworzeniem spółki Chełmski Klub Sportowy. Celem jest profesjonalizacja sportu w Chełmie oraz wprowadzenie go na zdecydowanie wyższym poziom niż do tej pory - podkreślają władze miasta.

Projekt, po wyłonieniu wykonawcy, będzie realizowany w trybie "Zaprojektuj i buduj". Zakłada się, że zostanie sfinalizowany na przestrzeni czterech lat. Prace będą prowadzone w taki sposób, by zapewnić obiektowi bieżące funkcjonowanie.

od 12 lat
Wideo

92. Derby Rzeszowa: Stal pokonuje Resovię 2:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chełm. Budowa Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej coraz bliżej. Ruszyło postępowanie przetargowe - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto