Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Adam Puławski i jego wystawa obrazów oraz rysunków "Kreską, plamą, barwą"

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Chociaż Adam Puławski jest z wykształcenia historykiem, to jego wielką pasją jest również sztuka. Jego prace mogliśmy oglądać na wielu wystawach nie tylko w Chełmie, gdzie mieszka. Kolejna wystawa prac "Kreską, plamą, barwą" odbędzie się 8 lutego w Centrum Kultury Podgórze w Krakowie.

Wystawa składać się będzie z kilkudziesięciu prac, głównie portretów, ale też scenek rodzajowych, portretów chełmskich Żydów i bohaterów opozycji demokratycznej okresu PRL. Będą też interpretacje obrazów wielkich Mistrzów. Prace pochodzą z lat 2020-2022.

Adam Puławski z wykształcenia jest historykiem (dr hab. w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie historia), natomiast z zamiłowania malarzem i rysownikiem. Jak podkreśla sztuką interesował się od zawsze - od zawsze też rysował i malował. Specjalizuje się w portrecie, chociaż w jego twórczości możemy spotkać sceny rodzajowe, architekturę, zwierzęta i postacie. W pracach Adama Puławskiego znajdziemy nawiązania i inspiracje do sztuki impresjonistów, post-impresjonistów, fowistów, czy sztuki z przełomu XIX i XX w. Cechą charakterystyczną jego portretów jest zróżnicowanie środków artystycznych, od oszczędnej ale często rozedrganej kreski, po ekspresyjne plamy nasyconego koloru.

Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć tej wystawy prezentujemy w naszej galerii kilka ciekawych prac Adama Puławskiego.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Adam Puławski i jego wystawa obrazów oraz rysunków "Kreską, plamą, barwą" - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto