MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sołtysi z powiatu chełmskiego kolejnymi ambasadorami programu "Czyste Powietrze"

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej LUW w Chełmie.
Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej LUW w Chełmie. BF
Kolejne, trzecie już spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące programu "Czyste Powietrze" zorganizowane zostało, dla sołtysów z województwa lubelskiego. Podczas spotkania, które odbyło się 11 października w sali konferencyjnej chełmskiej delegatury LUW uczestniczyło blisko 60 sołtysów z gmin powiatu chełmskiego.

Sołtysi podczas spotkania zostali przeszkoleni z podstawowych zasad programu „Czyste Powietrze”, dostali też materiały promocyjne.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze”. Wzięli w nim udział m.in. prezes WFOŚiGW w Lublinie Agnieszka Kruk, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, wicestarosta powiatu chełmskiego Jerzy Kwiatkowski oraz prof. Józef Zając senator RP.

Program „Czyste Powietrze” to finansowe wsparcie służące wymianie starych pieców i podniesieniu efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych. Dzięki uzyskaniu bezzwrotnej dotacji – nawet do 136 200 zł – właściciel budynku zyskuje szereg kolejnych korzyści: ma ciepły, komfortowy dom, zużywa mniej energii do jego ogrzania, odpowiednio mniej płaci za ogrzewanie budynku, zyskuje czyste powietrze, zdrowie dla siebie i swojej rodziny.

- Sołtysi to naturalni liderzy w swoich społecznościach lokalnych, znają swoich sąsiadów, cieszą się ich zaufaniem. Warto aby mieszkańcy sołectwa skorzystali z programu „Czyste Powietrze”. Sołtysi mogą być dla nich dobrym przykładem i pokazywać, że warto mieć docieplony dom i efektywne, ekologiczne źródło ciepła - podkreślają organizatorzy.

Do tej pory, WFOŚiGW w Lublinie, zorganizował dwa tego typu spotkania w naszym regionie: w Lublinie (dla sołtysów z powiatu lubelskiego) i w Rykach (dla sołtysów z powiatu ryckiego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sołtysi z powiatu chełmskiego kolejnymi ambasadorami programu "Czyste Powietrze" - Chełm Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto