Przegląd tygodnia z 12.12.2021 w Biłgoraju. Najważniejsze wydarzenia od 5.12 do 11.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.12 do 11.12.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.12 do 11.12.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Biłgoraja, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.12 a 11.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy grupa krwi może wpływać na wzrost ryzyka rozwoju chorób? Sprawdź, co jest faktem, a co mitem na temat grup krwi”?

Przegląd tygodnia: Biłgoraj, 12.12.2021. 5.12 - 11.12.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czy grupa krwi może wpływać na wzrost ryzyka rozwoju chorób? Sprawdź, co jest faktem, a co mitem na temat grup krwi

Grupa krwi jest cechą dziedziczną. Zależy ona przede wszystkim od tego, jakie typy posiadają rodzice. W Polsce najpopularniejsze są grupy A oraz 0, natomiast najrzadziej występuje AB. Sugeruje się, że posiadanie konkretnej grupy krwi może zwiększać ryzyko rozwoju wielu chorób. Sprawdź fakty i mity dotyczące poszczególnych grup krwi. Zobacz, dlaczego warto znać swój typ.

📢 Masz problem ze snem? Te produkty mogą ułatwić zaśnięcie i zapewnić ci spokojniejszy sen

Sen jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Systematycznie niedosypianie może zwiększać ryzyko rozwoju wielu chorób, w tym depresji, cukrzycy, chorób serca, a nawet otyłości. Prawidłowo zbilansowana dieta może wspomagać wydzielanie melatoniny – hormonu wspomagającego zasypianie. Sprawdź, które produkty mogą ułatwić zasypianie oraz zapewnić lepszy sen.

📢 Oto najmodniejsze fryzury, które królują w salonach fryzjerskich w grudniu 2021 [zdjęcia]

Salony fryzjerskie przed świętami są zawsze oblegane. Przy świątecznym stole każdy chce wyglądać pięknie. Co teraz wybierają kobiety? Jakie fryzury królują w tym sezonie w salonach? Czy nadal panie stawiają na klasycznego boba, a może pozwolą sobie na odrobinę szaleństwa?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

miejsce #2

Apple

Apple iPad Pro 2021 11'' M1 128GB Wi-Fi Srebrny (MHQT3FDA)

4 923,00 zł3 734,86 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.12.2021: 5.12-11.12.2021 Biłgoraj: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Biłgoraju. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zamość. Ludzie kultury mieli swoje święto. Koncert zespołu Micromusic oraz nagrody dla zasłużonych.

Podsumowanie Roku Kulturalnego Zamościa wypadło w tym roku bardzo uroczyście. Wielka gala z tej okazji odbyła się w piątek (10 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury. Wysłuchano okolicznościowych przemówień, wręczono prestiżowe statuetki, a na zakończenie odbył się koncert zespołu Mikromusic.

📢 Bydgoszczanka Paula Rakowska, bohaterka programu Down the Road wprowadza się do własnego mieszkania

Samodzielne mieszkanie i szansa na znalezienie pracy to były dwa najważniejsze marzenia niezwykłej bydgoszczanki, Pauli Rakowskiej z Zespołem Downa. Gdy w lipcu opisywaliśmy jej historię, realizacja obu była bardzo bliska. Dziś już się spełniają. Paula i jej mama rozpoczynają nowe życie.

📢 Te gminy na Lubelszczyźnie mają najmniejszą liczbę zaszczepionych mieszkańców

W tych gminach na Lubelszczyźnie liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi jest na najniższym poziomie Sprawdź stan na 9 grudnia 2021r. Aktualne dane pochodzące ze strony gov.pl/web/szczepienia-gmin. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Urodziny w Mieście Aniołów. Maryla Rodowicz skończyła 76 lat

8 grudnia Maryla Rodowicz świętowała 76. urodziny. Królowa polskiej estrady pochwaliła się w mediach społecznościowych okolicznościowym zdjęciem. Czyżby ten wyjątkowy dzień spędziła w Mieście Aniołów?

📢 Potrzebne są nowe pomysły. Bez nich oddział dziecięcy nie powstanie

Oddział pediatryczny w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym w najbliższym czasie nie zostanie odtworzony. Próby skompletowania kadry i znalezienia ordynatora nie powiodły się. Jakiś czas temu zmieniono taktykę, ale ona także nie przyniosła rezultatów.

📢 Lubelskie. Tych alimenciarzy poszukuje policja z regionu. Sprawdź, czy kogoś rozpoznajesz

Przedstawiamy kolejne wizerunki osób poszukiwanych przez lubelską policję w myśl art. 209 Kodeksu Karnego. To oni uchylają się od płacenia alimentów. Sprawdź, czy ich rozpoznajesz, a jeśli wiesz, gdzie mogą obecnie przebywać, to niezwłocznie skontaktuj się z najbliższą jednostką policją lub wypełnij formularz na stronie www.poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zima znów zaskoczyła kierowców! Te memy rozśmieszą nie tylko posiadaczy prawa jazdy

Zima zdecydowanie nie lubi kierowców! Zamarznięte szyby, zaśnieżone podjazdy i oblodzone ulice to tylko fragment, katuszy z którymi muszą mierzyć się posiadacze czterech kółek, aby przypomnieć sobie z jakimi innymi "zimowymi atrakcjami" mierzą się kierowcy, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ponad 200 różnych leków może zabraknąć dla pacjentów! Nowa lista leków zagrożonych brakiem dostępności w aptekach

Ministerstwo Zdrowia systematycznie publikuje nowe listy leków i wyrobów medycznych, których nie można wywieźć za granicę. W trudnej sytuacji znaleźli się m.in chorzy na tarczycę oraz pacjenci zmagający się z chorobą Crohna. Na ministerialnej liście znalazły się również refundowane szczepionki przeciwko grypie, a także nawet mleko dla niemowląt! Jakie leki dokładnie zawiera lista? SPRAWDŹ W GALERII.

📢 Zabijali lub znęcali się nad zwierzętami, teraz szuka ich policja. Zobacz wizerunki poszukiwanych osób. Rozpoznajesz kogoś z nich?

Te osoby są poszukiwane przez policję z całej Polski za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Sprawdź, czy rozpoznajesz kogoś z nich. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zabijali lub znęcali się nad zwierzętami, teraz szuka ich policja. Zobacz wizerunki poszukiwanych osób. Rozpoznajesz kogoś z nich?

Te osoby są poszukiwane przez policję z całej Polski za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Sprawdź, czy rozpoznajesz kogoś z nich. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W tych branżach najczęściej płacą "pod stołem". Te firmy zatrudniają "na czarno" [lista]

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy co roku ujawniają nieprawidłowości związane z zatrudnianiem pracowników na czarno. Zatrudnienie na czarno jest bardzo opłacalne dla przedsiębiorców, ponieważ pozwala znacząco obniżyć koszty zatrudnienia. 6 procent wynagrodzeń w naszym kraju jest wypłacanych "pod stołem". W których branżach najczęściej? Zobacz w poniższej galerii:

📢 Lubelszczyzna. Szybciej dojedziemy do Rzeszowa. Kierowcy na nowych fragmentach trasy S19

Jest zgoda na użytkowanie trasy S19 między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim oraz obwodnicy Kraśnika. Kolejne dwa odcinki, o długości prawie 20 kilometrów czekają na takie pozwolenie. W poniedziałek (6 grudnia) kierowcy wjechali na 28 kilometrowy fragment Via Carpatii na Podkarpaciu między Rudnikiem nad Sanem a Łowiskiem.

📢 Tych zaginionych osób z województwa lubelskiego poszukują rodziny wraz z Fundacją Itaka. Sprawdź czy kogoś rozpoznajesz?

Te osoby wyszły z domu i już do niego nie wróciły. Ostatni raz były widziane na terenie województwa lubelskiego. Zaginionych szuka Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Sprawdź czy kogoś rozpoznajesz? Poszczególne osoby pokazujemy na kolejnych slajdach.

📢 Siatkarscy kibice świetnie bawią się na meczach w hali Globus. Zobacz zdjęcia z meczu LUK Lublin - Czarni Radom

Po niepowodzeniach w pierwszych meczach sezonu, w niedzielę siatkarze LUK Lublin odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo w PlusLidze. Nie dziwi więc, że humory lubelskim kibiców dopisują i na trybunach hali Globus trwa doskonała zabawa. Zobaczcie fanów siatkarzy na meczu z Czarnymi Radom, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE..

📢 Tyle teraz można dorobić do emerytury lub renty. Wprowadzono nowe limity

Nowe limity obowiązują od 1 grudnia 2021 roku do 28 lutego 2022 roku. Dotyczą pracujących rencistów i emerytów, którzy nie ukończyli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego.

📢 Święty Mikołaj nie zapomniał o małych pacjentach z lubelskiego szpitala. Oni również obchodzili Mikołajki! Zobacz zdjęcia

Koncerty, prezenty i spacerujące alpaki - to tylko część niecodziennego harmonogramu dnia pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

📢 Święty Mikołaj dotarł do Lublina. Ulicami miasta przeszedł jego barwny orszak. Zobacz zdjęcia

Już po raz 8. przez Lublin przeszedł Orszak Świętego Mikołaja. Uczestnicy wydarzenia zebrali się na Rynku Głównym Starego Miasta w niedzielę (5.12), aby następnie udać się pochodem do parafii p.w. św. Mikołaja na Czwartku. Na czele barwnego korowodu znalazła się dziecięca Orkiestrą Dętą z Szastarki. Po dotarciu na plac przed kościołem zaprezentowały się dziecięce zespoły. W programie wydarzenia było wiele atrakcji, m.in.: bicie rekordu liczby osób przebranych za prawdziwego św. Mikołaja, ważenie świętego oraz konkursy dla dzieci i pokaz sztucznych ogni. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie