Przegląd tygodnia w Biłgoraju, najważniejsze wydarzenia od 3.01 do 9.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.01 do 9.01.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.01 do 9.01.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Biłgoraja, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.01 a 9.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „E-skierowanie: Jak działa e-skierowanie? Jak otrzymać? Na jakie świadczenia przysługuje? Jak wygląda rejestracja? Kiedy nie trzeba mieć? ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Biłgoraj od 3.01 do 9.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 E-skierowanie: Jak działa e-skierowanie? Jak otrzymać? Na jakie świadczenia przysługuje? Jak wygląda rejestracja? Kiedy nie trzeba mieć?

Od 8 stycznia 2021 r. placówki medyczne mają obowiązek ustawowy wystawiania i obsługi elektronicznych skierowań tzw. e-skierowań. Poniżej w artykule wszystkie najważniejsze informacje krok po kroku o e-skierowaniach.

📢 Szczepionka na COVID-19 firmy Pfizer jest skuteczna także w przypadku mutacji koronawirusa. Informuje producent

Wstępne wyniki badań, które na ten moment ukazały się w formie przeddruku na platformie bioRXiV sugerują, że szczepionka przeciw COVID-19 firmy Pfizer i BioNTech chroni również przed mutacjami koronawirusa obecnymi w Wielkiej Brytanii i RPA.

📢 Branża handlowa apeluje o zagwarantowanie personelowi sklepów pierwszeństwa w dostępie do szczepionek

Narodowy Program Szczepień definiuje cztery etapy, wyznaczając pierwszeństwo szczepień dla określonych grup społecznych i zawodowych. Jednak przedstawiciele branży handlowej zwracają uwagę, że na żadnym z IV etapów nie uwzględniono pracowników handlu, szczególnie handlu spożywczego. - Decyzja rządu budzi nasze zdziwienie, szczególnie jeśli przyjrzymy się jakie grupy zawodowe zostały uwzględnione w kolejnych etapach szczepień, po ich zakończeniu dla lekarzy i pracowników placówek medycznych czy osób narażonych na ciężki przebieg choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2- mówi ekspert.

Tygodniowa prasówka 3.01-9.01.2021 Biłgoraj: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Biłgoraju. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kalkulator kolejki szczepionkowej przeciw COVID-19. Sprawdź w 60 sekund, kiedy może przypaść Twój termin szczepienia przeciw COVID-19

Kalkulator szczepionkowy - to narzędzie bierze pod uwagę wiek, aktywność zawodową oraz stan zdrowia i na tej podstawie pokazuje minimalną i maksymalną liczbę osób przed Tobą w kolejce, a także wskazuje termin, w którym jest szansa na szczepienie. Terminy prosimy traktować orientacyjnie. Rzeczywista data będzie zależeć od wielu zmiennych. Szczegóły poniżej.

📢 W Polsce zmarło ponad 330 osób zakażonych koronawirusem. W Lubelskiem 30

W ciągu minionej doby w Lubelskiem zmarło 30 osób zakażonych koronawirusem. W kraju liczba zgonów wyniosła 332.

📢 Wojsko w regionie sprzedaje sprzęt. Co można kupić w Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie? To m.in. ubrania i sprzęty elektryczny

Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie wyprzedaje sprzęt. Co można kupić w sprzedaży bezprzetargowej? Jest wiele oryginalnych, wojskowych ubrań, butów, sprzętów elektrycznych, a na dodatek niektóre z nich są bardzo, bardzo tanie! Zobaczcie w galerii. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Służby szykują się na atak zimy. Siedem lat temu śnieżyca sparaliżowała Lubelszczyznę. Zobacz

Wojewoda lubelski zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego żeby sprawdzić, na ile służby na terenie regionu są przygotowane na ewentualne intensywne opady śniegu. W najbliższych dniach w Lubelskiem raczej nie należy się ich spodziewać, ale ostrożności nigdy za wiele - na początku 2014 pogoda sparaliżowała Lubelszczyznę.

📢 Najdziwniejsze rzeczy, które oddają za darmo mieszkańcy województwa lubelskiego za pośrednictwem OLX! Najwięcej z okolic Chełma i Lublina!

Rzeźba "Twojej teściowej", magiczna kula lub weselne resztki, to tylko część dziwnych rzeczy, które oddają mieszkańcy województwa lubelskiego na OLX. Czasem jest zabawnie, a czasem... Zresztą zobaczcie sami!

📢 VII Orszak Trzech Króli za nami. Mimo pandemii kolumna orszakowa dotarła do wszystkich zamojskich osiedli, kościołów i szpitali [ZDJĘCIA]

VII Orszak Trzech Króli za nami. Trzej Królowie byli w całym Hetmańskim Grodzie, z królewskim hołdem, Dobrą Nowiną i kolędą. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Zakaz lotów. Od 7 stycznia 2021 w Polsce nie będą mogły lądować samoloty z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Od czwartku 7 stycznia do środy 13 stycznia, będzie obowiązywał zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

📢 Sośnierz: Szczepionki dla celebrytów? Zajmujemy się pierdołami. W listopadzie zmarło w Polsce 60 tys. ludzi. To jest prawdziwy problem

Szczepionki dla celebrytów to incydent, który się zdarzył i na który można było machnąć ręką. Wie pan, co to jest problem? 60 tys. zgonów w Polsce w listopadzie. 60 tysięcy, czyli dwa razy więcej niż rok temu i liczby tej nie można tłumaczyć covidem. To jest dramatyczny problem do rozwiązania i zdiagnozowania i nie ma bardziej ewidentnego dowodu na zaburzenia w organizacji opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, były szef NFZ.

📢 Lekarka z WUM wściekła po szczepieniach celebrytów. "Zabraliście mi szczepionkę" - grzmi Maja Herman

Szczepienia celebrytów poza kolejnością ogłoszoną przez rząd wstrząsnęły opinią publiczną, a Warszawski Uniwersytet Medyczny zapewnił, że specjalnie powołana wewnętrzna komisja wyjaśni sprawę. Wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, czy Andrzej Seweryn z córką Marią. Do kwestii szczepień na WUM odniosła się również pracująca tam lekarka Maja Herman. W emocjonalnym wpisie grzmi - "zabraliście mi szczepionkę", a także krytykuje "bagno, które się zadziało". Lekarka podkreśla, że nie zapomni tego, co się stało.

📢 Masz taki banknot 10 zł? Możesz zarobić gigantyczną fortunę. Wystarczy, że sprawdzisz jego numer seryjny [06.01.2021]

Posiadasz taki banknot dziesięciozłotowy? Możesz być wielkim szczęściarzem! Papierowy banknot, który trzymasz w portfelu, może być wart o wiele więcej, niż świadczy wskazuje na to jego nominał. Może zdobyć fortunę. Warto to sprawdzić! Tym bardziej, że można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy dobrze przyjrzeć się, jaki ma numer seryjny. Poznajcie szczegóły w poniższej galerii!

📢 Odnotowano kilkanaście tysięcy zachorowań na koronawirusa w kraju. W Lubelskiem kilkaset

Ministerstwo zdrowia podaje informację o nowych zarażeniach w kraju. Mamy 14151 przypadków w Polsce. W Lubelskiem odnotowano 658 zakażeń koronawirusem. Czytaj najnowsze dane!

📢 Lekarka z WUM wściekła po szczepieniu celebrytów. "Zabraliście mi szczepionkę" - grzmi Maja Herman

Szczepienia celebrytów poza kolejnością ogłoszoną przez rząd wstrząsnęły opinią publiczną, a Warszawski Uniwersytet Medyczny zapewnił, że specjalnie powołana wewnętrzna komisja wyjaśni sprawę. Wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, czy Andrzej Seweryn z córką Marią. Do kwestii szczepień na WUM odniosła się również pracująca tam lekarka Maja Herman. W emocjonalnym wpisie grzmi - "zabraliście mi szczepionkę", a także krytykuje "bagno, które się zadziało". Lekarka podkreśla, że nie zapomni tego, co się stało.

📢 Ustawa śmieciowa znów się zmieni. Wyższe kary, znakowanie worków w blokach i zniżka za kompostowanie bioodpadów

Tuż przed Nowym Rokiem opublikowano projekt kolejnej nowelizacji tzw. ustawy śmieciowej. Planowane zmiany dotkną m.in. mieszkańców bloków.

📢 Były radny z Dęblina zabił żonę i siebie? Są wyniki sekcji zwłok

58-latka zginęła od ciosu nożem w serce. U 64-letniego Andrzeja B. śmiertelna okazała się rana cięta w okolicy przegubu łokciowego. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok małżeństwa z Dęblina. Prokuratura podejrzewa, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego.

📢 Kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele? 750 tys. osób czeka. 190 tys. nauczycieli przejdzie testy na COVID-19 [MAPA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ]

Nauczycieli w Polsce jest ok. 750 tysięcy więc stanowią bardzo liczną grupę. Start szczepień etapu pierwszego, do którego zakwalifikowano nauczycieli, ma rozpocząć się 25 stycznia 2021 r. Jak to będzie wyglądać?

📢 Zakończono kontrolę WUM. Komisja wykazała „liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień”

Komisja powołana przez rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zakończyła kontrolę. „Wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o.” – możemy przeczytać w raporcie. Uniwersytet Medyczny poinformował także o odwołaniu dr n. med. Ewę Trzeplę przez Radę Nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. ze stanowiska prezesa zarządu.

📢 Nowe zakażenia koronawirusem. W Polsce ponad 7,6 tys. przypadków

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu minionej doby przybyło 7624 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. W naszym regionie odnotowano 447 kolejnych zakażeń.

ZOBACZ KONIECZNIE

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie