Przegląd lipca 2021 w Biłgoraju, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd lipca 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Biłgoraja nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd lipca 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Biłgoraja nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lipcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Biłgoraja najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Szczepienia w powiecie biłgorajskim 1.08.2021. Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi w Twoim powiecie?”?

Przegląd lipca 2021 w Biłgoraju: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lipca 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szczepienia w powiecie biłgorajskim 1.08.2021. Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi w Twoim powiecie?

Powiat biłgorajski liczy 100 333 mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest 32% z nich. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych gminach? Ile osób jest już w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi? Zobacz, jak wyglądają szczegółowe statystyki w powiecie biłgorajskim 1.08.2021.

📢 Cerkwie, kościoły i kapliczki w województwie lubelskim. Drewniane świątynie, które budzą podziw. Zobacz unikalne zdjęcia

Tworzą wyjątkową architekturę naszego regionu, ale nie każdy wie o ich istnieniu. Drewniane świątynie w województwie lubelskim do dziś budzą podziw. Przejrzeliśmy zbiory archiwalnych zdjęć opublikowane na stronie internetowej www.fotopolska.eu. Zobacz unikalne zdjęcia drewnianych cerkwi, kościołów i kapliczek. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nadchodzi czwarta fala? Zakażenia koronawirusem idą w górę. W którym województwie jest najgorzej?

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka lipiec Biłgoraj: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lipcu uwagę czytelniczek i czytelników z Biłgoraja. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gradobicie na Zamojszczyźnie. Straty po burzy są w całym regionie

Nad gminą Susiec pojawiły się wczoraj ciemne, potężne chmury. Rozpętała się burza. Około godz. 16 spadł grad. Najbardziej ucierpiały pola w Majdanie Sopockim oraz w okolicy tej miejscowości. Rolnicy liczą straty. Mogą być naprawdę duże.

📢 Festiwal z przytupem. W Zwierzyńcu odbył się Festiwal Kapel Ludowych. Zobacz zdjęcia

Zabawa trwała 25 lipca przez całe popołudnie. Odbyły się wówczas koncerty zespołów folklorystycznych z różnych zakątków województwa lubelskiego oraz m.in. z woj. podkarpackiego. Ludzie tańczyli nie tylko na placu przed zwierzynieckim browarem, ale także na sąsiednich ulicach. Byli zadowoleni! Bo Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych w Zwierzyńcu był wyjątkowo udany.

📢 Carnaval Sztukmistrzów 2021. Święto nowego cyrku opanowało ulice Lublina! Zobacz zdjęcia

Żonglerka ogniem, pokazy iluzji, akrobacje i wiele, wiele innych. Od czwartku na ulicach Lublina króluje Carnaval Sztukmistrzów, czyli największy w Polsce festiwal sztuki cyrkowo-ulicznej. Każda edycja tej niezwykłej imprezy przyciąga tłumy, a widzowie nie potrafią oderwać wzroku od sztuczek performerów. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Czy powiedziała tak? Najpiękniejsze miejsce w powiecie opolskim do oświadczyn. Zobacz zdjęcia

Malownicze kamieniołomy w Kaliszanach-Kolonii to prawdopodobnie jedna z największych atrakcji turystycznych gminy. To tutaj niektóre pary decydują się na kolejny poważny krok w swoim związku — oświadczyny. W dole kamieniołomu widać kamienie ułożone w inicjały zakochanych, czy też to niezwykle ważne pytanie — „wyjdziesz za mnie?”.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć tej przepięknej panoramy.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gdzie w woj. lubelskim szczepi się najwięcej ludzi? Oto TOP 10 gmin z największą liczbą zaszczepionych mieszkańców

Już od kilku miesięcy w całej Polsce trwają szczepienia przeciw COVID-19. Punktów powstaje coraz więcej - osoby zainteresowane szczepieniami mogą to zrobić w punktach stacjonarnych, mobilnych oraz tymczasowych. Postanowiliśmy sprawdzić gdzie w województwie lubelskim szczepimy się najchętniej? W galerii znajdziecie 10 miejscowości w województwie lubelskim w których zaszczepiono największy odsetek mieszkańców. Czy Twoja gmina znalazła się w tym rankingu? Aby to sprawdzić kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To przełom. Budowa plaży w Kulikowie wreszcie się rozpocznie

Zalew w Nieliszu jest ogromny. Ma powierzchnię ponad 950 ha. To magnes dla plażowiczów spragnionych kąpieli wodnych i słonecznych. Jednak potencjał tego wielkiego zbiornika nie został odpowiednio wykorzystany. Od kilku lat starają się o to władze gminy Sułów. Chodzi o budowę nowej, obszernej plaży nad zalewem. Wygląda na to, że jest wreszcie w tej sprawie przełom.

📢 Tyle zarabiają za koncert gwiazdy disco polo - stawki za występ. Kwoty czasami zaskakują!

Organizatorzy imprez mieli nadzieję negocjować z największymi gwiazdami nieco niższe stawki za koncert niż dotychczas. Okazuje się jednak, że giganci disco-polo nie mają zazwyczaj zamiaru zmieniać swoich cenników. Brak możliwości negocjacji tłumaczą wzrostem kosztów noclegów i utrzymania zespołu.

📢 41. rocznica Strajku Lubelskich Kolejarzy. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Uroczystości związane z 41. rocznicą Strajku Lubelskich Kolejarzy odbyły się w niedzielę (18 lipca) na terenie dawnej lokomotywowni w Lublinie. W obchodach wzięli udział m.in. kolejarze oraz przedstawiciele lokalnych władz, w tym m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz wojewoda lubelski Lech Sprawka.

📢 Tragedia w remizie. 45-letni strażak stracił życie. Pomóc chcą ludzie dobrej woli

Mieszkańcy Rudy Solskiej (gm. Biłgoraj) są wstrząśnięci i rozżaleni. W środę (7 lipca) z dachu miejscowej remizy spadł 45-letni Robert Tworek, wieloletni strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Tam zmarł. Miejscowi druhowie i mieszkańcy wsi organizują teraz pomoc dla jego rodziny.

📢 Tragedia w remizie. Pomóc chcą ludzie dobrej woli

Mieszkańcy Rudy Solskiej (gm. Biłgoraj) są wstrząśnięci i rozżaleni. W środę (7 lipca) z dachu miejscowej remizy spadł 45-letni Robert Tworek, wieloletni strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Tam zmarł. Miejscowi druhowie i mieszkańcy wsi organizują teraz pomoc dla jego rodziny.

📢 Targowiska na Lubelszczyźnie. Jak wyglądały dawniej? Zobacz archiwalne zdjęcia

Jak dawniej robiliśmy zakupy, gdy na każdym rogu nie czekała na nas otwarta galeria handlowa? Chodziliśmy wówczas na targi i jarmarki, które nie były jedynie miejscami służącym do wymiany dóbr, ale zarazem źródłem rozrywki i informacji o tym co dzieje się obecnie w kraju, ponieważ można było na nich spotkać kupców z odległych stron Polski. Dziś większość z przedstawianych targowisk z woj. lubelskiego już nie istnieje, zostały jednak po nich liczne fotografie, które pragniemy Wam zaprezentować w tej oto galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Burze przechodzą nad województwem lubelskim. Zobacz zdjęcia od naszych Czytelników

W piątkowy wieczór do województwa lubelskiego nadciągnął front burzowy. Pierwsze chmury można było zaobserwować m.in w okolicach Puław, później przeniosły się dalej. Jak wyglądało burzowe niebo nad regionem? Zobacz zdjęcia od naszych Czytelników!

📢 Ludzie spaleni żywcem. Tragedia maleńkiej wioski na Zamojszczyźnie

Szarajówka (gm. Łukowa) to niewielka wieś na skraju Puszczy Solskiej. W 1943 roku niemal wszyscy jej mieszkańcy zostali zamknięci w drewnianych zabudowaniach i... spaleni żywcem. Tej niesłychanej zbrodni dokonali Niemcy przy pomocy ukraińskich policjantów. Zamordowano ponad 60 osób, w tym podobno aż 30 dzieci. Najmłodsze z nich miało kilka tygodni.

📢 Biłgoraj. Tragedia podczas remontu dachu. Mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów. Nie przeżył upadku

45-letni mężczyzna spadł z dachu z wysokości kilku metrów. Z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kilka godzin później zmarł.

📢 Lubelskie. Wsiedli za kółko po alkoholu lub narkotykach. Poszukiwani za jazdę na podwójnym gazie w regionie. Poznajesz kogoś?

To oni wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Otrzymali sądowy zakaz kierowania pojazdami, jednak zdarzyło im się to ponownie. Uciekają przed odpowiedzialnością za swoje czynny. Są poszukiwani z art. 178a par. 1 oraz 4. Rozpoznajesz kogoś z tych piratów drogowych [stan 07.07.2021]? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i sprawdź! Przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Szczepienia przeciwko koronawirusowi. W tych lubelskich gminach ludzie szczepią się najchętniej! Zobacz zestawienie

Te 10 lubelskich gmin może się pochwalić najwyższą liczbą osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Dane zawarte w zestawieniu pochodzą ze strony: gov.pl/web/szczepienia-gmin. Aby zobaczyć, w których samorządach w województwie lubelskim zaszczepiło się najwięcej osób, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zestawienie jest aktualne na 6 lipca 2021 r.

📢 Rośnie zainteresowanie zabytkowymi rowerami. Szukasz stylowego jednośladu? Zobacz kultowe egzemplarze na każdą kieszeń

Na ulicach i drogach rowerowych w całym kraju można zauważyć, iż powraca moda na zabytkowe rowery. Odrestaurowane jednoślady pojawiają się nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach – w końcu jazda na rowerze to nie tylko tani środek lokomocji w zatłoczonych miastach. Jazda na rowerze do przede wszystkim wysiłek fizyczny pozytywnie wpływający na nasz organizm. Dlaczego nie połączyć tych wszystkich zalet ze stylowym wyglądem naszych „dwóch kółek”? Przejrzeliśmy oferty opublikowane w serwisie www.olx.pl. Te egzemplarze są do kupienia w województwie lubelskim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie