Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Biłgoraja już jesienią

Joanna Nowicka
Obwodnica Biłgoraja już jesienią
Obwodnica Biłgoraja już jesienią archiwum
W Biłgoraju wre praca przy budowie obwodnicy. Przebudowa dotyczy Alei Jana Pawła II. Pojawi się też zupełnie nowy odcinek jezdni i dwa mosty - jeden nowy na rzece Czarna Łada, drugi istniejący na rzece Biała Łada zostanie gruntownie zmodernizowany. Nie zabraknie kanalizacji deszczowej, oświetlenia w technologii LED, chodników oraz ścieżek rowerowych. W sumie tzw. obwodnica południowa ma mieć długość ponad 3 km

Prace przy projekcie "Budowa obwodnicy m. Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Grabownica Starzeńska" ruszyły jesienią ubiegłego roku. Do dziś wykonawca zrealizował około 25 procent zaplanowanych prac:

- Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Aktualnie trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji sanitarnej, montowany jest most na rzece Czarna Łada. Przebudowa mostu na Białej Ładzie ruszy z kolei w połowie marca i będzie uciążliwa dla kierowców. Ci będą musieli się liczyć z poważnymi utrudnieniami w ruchu na o odcinku od ul. Włosiankarskiej do ul. Krzeszowskiej.

- mówi Maciej Swatowski z Referatu Planowania i Realizacji Inwestycji UM Biłgoraj.

Miasto Biłgoraj jest liderem projektu i realizuje inwestycję w partnerstwie z powiatem biłgorajskim. Głównym źródłem finansowania zadania są fundusze unijne. W ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013, wartość projektu wynosi 46,5 mln zła dofinansowanie zadania ponad 39,5 mln zł. Wykonawca ma zakończyć prace do 30 listopada 2015r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto