Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najpierw Zamość, a później Szczebrzeszyn. Zamojszczyzna gospodarzem 7. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego

OPRAC.: AS
Fot. Materiał prasowy
Przygotowania do 7. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego są już na ostatniej prostej. - Bardzo czekamy na spotkania z naszymi gośćmi, uczestnikami, przyjaciółmi, którzy są z nami od początku, albo dołączą po raz pierwszy w tym roku - mówią organizatorzy wydarzenia.

7. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego wystartuje 1 sierpnia w Zamościu, natomiast od 2 sierpnia przenosie się do Szczebrzeszyna gdzie pozostanie do 7 sierpnia. Patronem festiwalu w tym roku jest Tadeusz Różewicz. Każdego festiwalowego dnia uczestnicy, będą mogli wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych w ramach panelu przygotowanego przez prof. Ryszarda Koziołka, rektora Uniwersytetu Śląskiego i Irka Grina dyrektora Wrocławskiego Domu Literatur.

- Mamy tę ogromną przyjemność i zaszczyt, że możemy współtworzyć tę edycje festiwalu w Szczebrzeszynie w zakresie pasma poświęconego Tadeuszowi Różewiczowi w roku, kiedy obchodzimy stulecie jego urodzin – mówi Irek Grin.

Organizatorzy mają nadzieję, że pięć spotkań poświęconych postaci Różewicza, pozwoli nie tylko na upamiętnienie jego postaci, ale również na pogłębienie wiedzy o jego twórczości jak najszerszemu gronu odbiorców.

- Szczebrzeszyn. Polszczyzna. Kierujmy te wspaniale brzmiące słowa do ludzi i do GPS – ów, żebyśmy się wspólnie spotkali na fantastycznym święcie literatury i języka polskiego w Szczebrzeszynie – zachęca do udziału w wydarzeniu, prof. Koziołek.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Julia Różewicz, wnuczka poety. W ramach imprezy odbędzie się ponad 60 różnych wydarzeń w tym spotkania z pisarzami, festiwal odwiedzi aż czworo laureatów Nagrody Literackiej NIKE – Andrzej Stasiuk z nową powieścią „Przewóz”, Joanna Bator, która opowiadać będzie o Śląsku oraz powieści „Gorzko, gorzko”, Marcin Wicha z „Kierunkiem zwiedzania” i Radosław Rak, który otrzymał w zeszłym roku nagrodę za „Baśń o wężowym sercu, albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

- W tym roku po raz pierwszy zapraszamy na specjalnie zaplanowane pasmo językowe przygotowane przez prof. Danutę Kępę – Figurę z UMCS. Tematem przewodnim, będzie grzeczność i problemy komunikacji międzypokoleniowej - dodają organizatorzy.

Podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego tradycyjnie zostaną przyznane dwie nagrody: Człowieka Słowa i Wielkiego Redaktora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto