Tegoroczna edycja programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam dobiegła końca!

2019-04-10 13:40:54

W tym roku program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 160 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski! Zyskali oni nie tylko obszerną wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, niemarnowania żywności i gotowania, ale uczestniczyli także w specjalnych konkursach, w których do zdobycia były atrakcyjne nagrody!
Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Tegoroczny program trwał od października 2018 roku do końca lutego 2019 roku. W tym czasie ponad 160 000 uczniów uczestniczyło w ciekawych zajęciach lekcyjnych na podstawie materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów (metodyka oraz dietetyka), w atrakcyjny sposób zachęcających uczniów do wspólnego, kreatywnego działania. Uczestnicy Akademii Uwielbiam poznali podstawy zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz zobaczyli, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Dowiedzieli się także, na czym polegają właściwe zachowania związane z niemarnowaniem żywności i dlaczego powinno się doceniać wartość wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radość płynącą ze wspólnego gotowania.
W ramach Akademii Uwielbiam odbyły się również dwa inspirujące konkursy – szkolny
i indywidualny. Konkurs szkolny polegał na wspólnym przygotowaniu potrawy przez uczniów poszczególnych klas i zgłoszeniu zdjęcia oraz przepisu za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl. Zwycięzcy wygrali udział w warsztatach kulinarnych, bony dla szkół o wartości 1500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów EMPIK
o wartości 700 zł. Dodatkowo, szkoła, która zgłosiła największą liczbę prac otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.
Swoje przepisy uczniowie mogli zgłaszać także w konkursie indywidualnym. Wystarczyło przygotować, zgodnie z zasadami regulaminu, przepis na danie, sfotografować je, a potem również za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu, zgłosić pracę konkursową. 10 osób zostało nagrodzonych telefonami Xiaomi Redmi 6/32 GB.


NAGRODY GŁÓWNE:

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku:
https://uwielbiam.pl/przepis/losos-na-szpinakowym-penne-z-nutka-dipu-chrzanowego
• Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie:
https://uwielbiam.pl/przepis/canelloni-z-warzywnym-leczo-z-filetem-polanym-sosem-tzatziki
• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku:
https://uwielbiam.pl/przepis/krol-soczewicy-czyli-zdrowy-i-pyszny-burger

NAGRODY W KONKURSIE INDYWIDUALNYM:

https://uwielbiam.pl/przepis/poledwiczki-z-indyka-w-sosie-mole-poblano
https://uwielbiam.pl/przepis/babeczki-marchewkowo-orzechowe
https://uwielbiam.pl/przepis/drozdzowe-marzenie
https://uwielbiam.pl/przepis/roladka-z-kurczaka-na-makaronowej-kolderce
https://uwielbiam.pl/przepis/tarator-z-orzechami
https://uwielbiam.pl/przepis/omlet-fiony
https://uwielbiam.pl/przepis/wisnia-w-krainie-czekolady
https://uwielbiam.pl/przepis/placki-ziemniaczano-bekonowe-z-sosem-chrzanowym-i-lososiem
https://uwielbiam.pl/przepis/pizza-koktajlowo-zurawinowa-pyszna-i-kolorowa
https://uwielbiam.pl/przepis/teczowe-kubeczki

Dodatkowo każda szkoła, która wzięła udział w Akademii Uwielbiam i po przeprowadzeniu zajęć programu wypełniła ankietę podsumowującą dostępną na stronie www.akademiauwielbiam.pl otrzymała Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia.Jesteś na profilu martyna.brzezinska - stronie mieszkańca miasta Szczecin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj