18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Memoriał szachowy w Biłgoraju [WYNIKI]

oprac. Albin Jaworski
Memoriał szachowy w Biłgoraju
Memoriał szachowy w Biłgoraju sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne
W miniony weekend galeria Biłgorajskiego Centrum Kultury była areną zmagań XX Jubileuszowego Memoriału Szachowego Aleksandra Bełżka. W imprezie wzięło udział 44 zawodników.

Reprezentowane były miejscowości: Lwów, Lublin, Tomaszów Lubelski, Rudnik n. Sanem, Janów Lubelski, Józefów, Turobin, Kopki i Biłgoraj.

Honoru gospodarzy i zarazem naszego miasta broniło 15 szachistów. Grano tempem 15 min. dla zawodnika na dystansie 9 rund. Pary kojarzył komputerowo Artur Kimak, sprawując jednocześnie funkcję sędziego imprezy.

Rywalizowano w kategoriach: open oraz w grupach wiekowych do lat 10, 14 i 18. Mobilizacją do walki były liczne nagrody pieniężne i rzeczowe, premie, puchary oraz pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez instytucje uspołecznione i prywatne.

Turniej miał silną obsadę i wielu faworytów, co trzymało wszystkich w napięciu do ostatniej rundy. Poszczególne pojedynki były bardzo zacięte, o czym świadczą minimalne różnice punktowe w czołówce. Gra toczyła się jednak w duchu fair play, a według opinii samych uczestników rozgrywki przebiegały bardzo sprawnie i odbywały się w sportowej atmosferze.

MEMORIAŁ SZACHOWY W BIŁGORAJU - WYNIKI

Zwyciężył Ryszard Probola (LUKS Tomasovia) przed Dawidem Dzido (BCK) - obaj zgromadzili po 7,5 pkt. z 9 możliwych, Nazarem Ustianovichem – 7 pkt. i Ihorem Nesterem – 6,5 pkt.(obaj Lwów). Wszyscy zainkasowali nagrody pieniężne.

Nagroda dla najlepszej kobiety wraz z pucharem i premią pieniężną przypadła Marcie Gorzkiewicz (LUKS Tomasovia), a puchar w kategorii do lat 18. odebrała Anna Trybowska (Rudnik n. Sanem) plasując się przed Jakubem Górą (Józefów) i Karoliną Kornik (BCK). Karolina poza 100- złotową premią od Aleksandra Bełżka otrzymała okazały puchar, fundowany co roku dla najlepszej biłgorajanki przez Adama Herdę – właściciela firmy Precision Poland.

Zwycięstwo i puchar w kategorii do lat 14. przypadły Tomaszowi Mazurowi, który wyprzedził nieznacznie Barbarę Trybowską i Mikołaja Złotka (wszyscy Rudnik n. Sanem). W grupie najmłodszych, do lat 10. puchar odebrał Adrian Słoniec (Rudnik n. Sanem), plasujące się przed Adrianem Mucha (BCK) i Jakubem Kwiatkowskim (LUKS Tomasovia).

Nagrody specjalne dla najlepszych z powiatu biłgorajskiego

Premie 100 zł od syna memorialisty A. Bełżka otrzymali: Marian Zajglic (Turobin) w kategorii seniorów, a do lat 20. Hubert Mucha (BCK).

Puchary dyr. OSiR- u przypadły: Dawidowi Dzido – w kategorii seniorów, natomiast pozostałe puchary w kategoriach do lat 10., 14. i 18. trafiły do braci Adriana, Konrada i Huberta Muchów.

Organizatorem turnieju była sekcja szachowa BCK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

20240417_Dawid_Wygas_Wizualizacja_stadionu_Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto