MediaMarkt wspiera Szkołę Pozytywnego Myślenia

Materiał informacyjny MediaMarkt
Jesień to początek podróży edukacyjnej dzieci i młodzieży szkolnej, na którą czeka również wiele wyzwań. MediaMarkt we współpracy z Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej dba o przyjazne otoczenie dla uczniów, wspierając technologicznie program certyfikacyjny „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. W projekt włączyli się również internauci, którzy na fanpage’a marki przekazali uczniom pozytywne myśli na kolejne miesiące nauki.

MediaMarkt od lat angażuje się w pomoc dla szkół i młodzieży szkolnej. W okresie pandemii sieć przekazała m.in. 100 laptopów dla szkół, a także sto tysięcy złotych na sprzęt elektroniczny dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym roku marka dołączyła do organizowanego przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej programu „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. Jego głównym celem jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny.

Program „Szkoła Pozytywnego Myślenia” skierowany jest do szkół podstawowych. To roczna przygoda dla uczniów, rodziców i nauczycieli - pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością. W czasie trwania programu nauczyciele z uczniami pracują nad różnymi aspektami wpływającymi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. Podopieczni uczą się jak dbać o samych siebie i o innych. Szkoły lub klasy zgłoszone do udziału w programie otrzymują na start pakiety powitalne z materiałami edukacyjnymi, do których MediaMarkt dołączył produkty: głośniki, myszki bezprzewodowe, radiomagnetofony i pendrive'y. Pakietów jest aż 300!

Jako firma odpowiedzialna społecznie z radością włączamy się w tak ważne inicjatywy jak program „Szkoła Pozytywnego Myślenia 2.0”, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Nowe technologie są nieodłącznym elementem codzienności. Wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu horyzontów, ułatwiają komunikację. We współpracy w Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej możemy zrobić więcej – pomagamy zadbać o dobrostan młodych ludzi, co jest szczególnie ważne w postpandemicznej rzeczywistości. – mówi Andrzej Jackiewicz, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska.

MediaMarkt zaprosił do udziału w projekcie również swoich klientów, których poprosił na swoim fanpage’u o przekazanie uczniom pozytywnych słów. Odzew był bardzo duży, a pozostawione przez internautów komentarze trafiły na plakaty, które zostaną wysłane do uczestników programu i będą dla nich motywacją do codziennej pracy. Jeśli wywołają uśmiech na twarzach dzieci, to znaczy, że spełniły swoje zadanie!

Działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wymagają wspólnego działania i docierania z szeroką ofertą wsparcia i motywacji do różnych zakątków Polski. Dzięki pomocy takich firm jak MediaMarkt możemy dodać skrzydeł dzieciakom i młodzieży w placówkach biorących udział w Programie Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. Dzięki projektowi już 6-ty rok szkoły i inne podmioty edukacyjne mają okazję na bezpłatne wdrażanie rozwiązań wspierających dobrostan zarówno uczniów i uczennic, jak i nauczycieli oraz rodziców. Jest to unikatowy program, który realizujemy ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej oraz przy wsparciu partnerów biznesowych, z którymi łączy nas wspólny cel, jakim jest bezpieczny rozwój młodych ludzi – mówi Małgorzata Nowicka, Prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

Specjalna - pozytywna przesyłka trafi do uczniów 300 szkół współpracujących z Fundacją już w najbliższych tygodniach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: MediaMarkt wspiera Szkołę Pozytywnego Myślenia - Nasze Miasto

Wróć na bilgoraj.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie