Wybierz region

Wybierz miasto

  Z Michaelem Schudrichem naczelnym rabinem Polski rozmawia Irena Wiszniewska

  BookBook

  Księgarnia BookBook
  Biłgoraj, ul. Pl. Wolności/4, 846862573

  18:00 - 19:00 Środa, 27 września

  • Wstęp wolny

  Michael Schudrich, naczelny rabin Polski, amerykański Żyd, zawsze uśmiechnięty i chętny do rozmowy. W latach dziewięćdziesiątych XX w. rabin Michael przewoził ze Stanow na poł legalnie rejsowymi samolotami skrzynie mrożonego koszernego mięsa na żydowskie obozy Laudera. Był świadkiem kluczowych wydarzeń ze wspołczesnej historii Polski i jest wspołtworcą żydowskiego odrodzenia w kraju, gdzie Żydow miało już nie być.

  Irena Wiszniewska – dziennikarka, pisarka. We Francji wydała reportaże o Litwie „Paroles Degelees”, ktore znalazły się na liście lektur polecanych przez wydział Nauk Politycznych na Sorbonie. W Polsce opublikowała zbior wywiadow „My, Żydzi z Polski”.

  Księgarnie BookBook to 88 księgarń na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionow egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelnikow. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST