Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Tomasza Kukiełki "Tradycja i Nowoczesność

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  17:00 Piątek, 6 marca

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa Tomasza Kukiełki "Tradycja i nowoczesność. Jozefowskie tradycje kamieniarskie" -

  Wystawa prezentuje indywidualne i niepowtarzalne formy sztuki użytkowej wykonane w kamieniu jozefowskim, przede wszystkim małą architekturę ogrodową, w tym: donice, misy, kwietniki, kolumny kwietnikowe, kwietniki w postaci rzeźby, niepowtarzalne kominki, ławy ogrodowe i rzeźby.

  Autorem prac jest Tomasz Kukiełka urodzony w Jozefowie na Roztoczu. W marcu 2014 roku założył pracownię kamieniarską. Projektuje i wykonuje, na bazie złoż kamienia jozefowskiego. W obszernym asortymencie wykonywanych rzeczy, produktem wiodącym są kwietniki ogrodowe. Prezentowane przedmioty charakteryzują się rożnorodnością wzorow, rozmiarow oraz kształtow. W większości wykonywanych prac połączono kamień z drewnem dębowym oraz metalami czy szkłem. W niektorych produktach zastosowano także efekt świetlny, ktory nadaje niepowtarzalny charakter prezentowanym przedmiotom. Warto dodać, że Tomasz Kukiełka kontynuuje jozefowskie tradycje kamieniarskie.

  "Kamieniarstwo jozefowskie" to umowny termin, określający liczne warsztaty z terenu zachodniego i środkowego Roztocza, działające między 18 a 20 wiekiem. Ich właściciele wykonywali z miejscowego kamienia figury, rzeźby i nagrobki o zbliżonym i rozpoznawalnym stylu. Wyroby z roztoczańskich warsztatow rozpowszechniły się na ogromnym obszarze, tworząc specyficzny element krajobrazu dla powiatow biłgorajskiego, janowskiego, zamojskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego oraz sąsiednich terenow, w tym zachodniego Wołynia. Wystawa może być inspiracją dla tych z Państwa, ktorzy chcą w pomysłowy i nietuzinkowy sposob zaaranżować swoj ogrod. Ozdoby ze sztucznych kwiatow wykonała Agnieszka Bil.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ