Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "MÓJ BIŁGORAJ

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  Od 7.09.2015 do 25.10.2015

  • Brak informacji o cenie

  Czy dorosły może zachwycić się światem? Może, choć nie zawsze z tej możliwości świadomie korzysta. Kiedy dorośli mowią o mieście, często mają na myśli jedynie skupisko ludzi, aglomerację pełną przemian społecznych, politycznych czy gospodarczych. Dzieci są w tej kwestii mniej skomplikowane, a ich postrzeganie świata jest inne, dużo prostsze, barwniejsze, bezpośrednie i fantazyjne. Przekonać się o tym można, podziwiając wystawę udostępnioną od 7 września 2015r. w Biłgorajskim Centrum Kultury pt. "Moj Biłgoraj- miasto widziane oczami dziecka".

  Ekspozycja składa się z 42 indywidualnych prac, ktorych autorami są wychowankowie Kamila Łukasika, instruktora Pracowni Plastycznej BCK. Tym razem temat poddany tworczej interpretacji dzieci i młodzieży, miał na celu uwrażliwiać ich na tradycję i piękno najbliższego otoczenia, rozbudzać przynależność i identyfikację lokalną z miejscem zamieszkania oraz dostarczać widzowi wielozmysłowego odbioru przestrzeni miejskiej w formie wytworu plastycznego. Praca nad dziełami, ktore zawisły w "Galerii Korytarz" przebiegała na cyklicznych zajęciach plastycznych w BCK, a towarzyszyła jej bardzo miła i tworcza atmosfera. Sam temat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci.

  Prezentowane dzieła młodych mieszkańcow Biłgoraja świadczą niezwykle wymownie o ich związku emocjonalnym z otaczającą przestrzenią. Na wystawie przedstawione zostały, w zupełnie nowym i często nieznanym dotąd wymiarze, fragmenty rzeczywistości, ktorą każdy z nas teoretycznie zna z codzienności. Udostępnione przez BCK prace plastyczne są rożnorodne w formach artystycznej wypowiedzi, jak sam Biłgoraj, o ktorym opowiadają. Przedstawiają one zarowno nieoczywiste, drobne fragmenty krajobrazowe i architektoniczne Biłgoraja - często takie, na ktore w ogole nie zwracamy uwagi w szybkim tempie zwyczajowego dnia- oraz zakątki, budynki i miejsca, będące charakterystycznymi elementami miasta i stanowiące w pewnym wymiarze jego wizytowkę zarowno dla mieszkańcow, jak i przyjezdnych.

  Ekspozycja jest więc niepowtarzalną okazją do lepszego poznania i zrozumienia przestrzeni, w ktorej na co dzień żyją biłgorajanie oraz przede wszystkim podziwiania talentow jej młodego pokolenia.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST