Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "ŁAPIŃSCY"

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  Od 14.09.2015 do 18.10.2015

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa prac prof. Tadeusza Łapińskiego i Marii Łapińskiej

  Tadeusz Łapiński to jeden z najwybitniejszych litografow XX wieku. Jest laureatem ponad 50 nagrod na niemal wszystkich kontynentach świata . Na cześć artysty w 1981r. burmistrz Waszyngtonu ustanowił 9 grudnia Dniem Łapińskiego, a jego praca pedagogiczna na Uniwersytecie Maryland zakończyła się nadaniem mu tytułu Profesor Emeritus. Reprezentowany był przez najważniejsze amerykańskie galerie Kennedy Gallery, Weintraub Gallery i Art Fair Gallery.

  Maria Łapińska po dyplomie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie tworzyła obrazy olejne przepojone duchem sławnego pradziadka - Jozefa Chełmońskiego. Swoją sztukę kontynuuje nie tylko w malarstwie, ale przede wszystkim w tkaninie. Fantastyczne gobeliny dały jej uznanie zarowno w Ameryce, jak i w Polsce. Zaczynała od form tradycyjnych, ktore rozwinęły się w magiczne sploty, ktore nazwała "tańczącymi sznurami". Przedstawione na wystawie "Tkanina" prace Marii są zupełnie wyjątkowe pod względem tematyki, jak i techniki. Dynamika faktury, nieoczekiwana bujność kolorow, wszystko to tworzy ekspresję dzieła sztuki tkackiej na najwyższym poziomie. Nieco wcześniejsze eksperymenty Marii były skupione wokoł kolażu dywanowego, są to prace przedstawiające krajobraz ziemi mazowieckiej. Są to formy unikalne, niespotykane, tzw. coloragi.

  Wystawę będzie można oglądać dzięki realizowanemu przez Biłgorajskie Centrum Kultury projektowi "Bliżej Sztuki" dofinansowanemu ze środkow Narodowego Centrum Kultury w ramach programu " Kultura- Interwencja 2015".

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ