Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Piękno polskich strojów ludowych”

  Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  Biłgoraj, ul. Nadstawna/56a

  Od 18.11.2015 do 4.12.2015

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa „Piękno polskich strojow ludowych” w Przedsionku Młodych Talentow Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Autorami prac jest dwanaścioro uczestnikow zajęć plastycznych prowadzonych w pracowni Tęczowa Malarnia.


  Zajęcia poświęcone folklorowi to swoista lekcja tradycji i zwyczajow. Młodzi artyści malowali stroje ludowe z rożnych regionow naszego kraju, uwzględniając piękno nie tylko detali zdobniczych strojow, ale też pejzaży i dawnej architektury. Wśrod barwnych i bogatych strojow z okolic Łowicza, Podhala, Kurpiow, Kaszub czy Śląska nie zabrakło specyficznego dla naszego regionu stroju biłgorajsko-tarnogrodzkiego.


  Prace wykonali podopieczni Anny Świcy: Aleksandra Brzozowska, Martyna Bucior, Aleksandra Chutkowska, Małgorzata Chutkowska, Alicja Flor, Jakub Furmanek, Julia Furmanek, Karolina kaczor, Julia Kapka, Natalia Klucha, Martyna Mendyk i Natalia Pyda.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST