Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa malarstwa i rysunku autorstwa Sławomira Kapronia- "Konfrontacje"

  Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  Biłgoraj, ul. Nadstawna/56a

  Od 8.05.2015 do 24.05.2015

  • Brak informacji o cenie

  W dniach 8 – 24 maja w Młodzieżowym Domu Kultury będzie można oglądać niecodzienną wystawę, autorstwa Sławomira Kapronia, studenta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego - „Konfrontacje”.


  Tytuł nawiązuje do konfrontacji dwu dziedzin sztuki - malarstwa i rysunku, bowiem to w tych dwu formach specjalizuje się autor wystawy. Prezentowane prace malarskie odnoszą się do studium postaci ludzkiej, jak mowi autor „przedstawiam osoby podupadłe na duchu, ktore są bezradne w stosunku do otaczającej rzeczywistości, a także poddane kontemplacji nad własnym życiem. (...) Otaczająca przestrzeń ma sugerować, iż stan psychiczny, jak rownież fizyczny danej osoby spowodowany jest wpływem czynnikow zewnętrznych (...) szarej codziennej otaczającej nas rzeczywistości, ktora często nie daje wyboru”.

  Prace rysunkowe to wynik „artystyczno-ideowej potrzeby obrazowania tworow wyobrażeniowych w umyśle zawartych”. Autor probuje przekazać myśli i uczucia, jakie towarzyszą mu podczas tworzenia, sam nie potrafi wytłumaczyć do końca ich znaczenia. Prace rysunkowe nie posiadają tytułow, by nie narzucać odbiorcom konkretnej interpretacji, by dać dowolność w odbiorze dzieła, oddziaływać na wyobraźnię i pobudzać duchową relację. Artysta mowi, iż „rysunki powstały w wyniku poszukiwania pewnych form konstrukcyjnych, ktore jako takie byłyby odpowiednikiem wizualnym moich wyobrażeń umysłowych. Formy znajdują się w momencie powstawania, kiedy, lewitując, wyłaniają się z ciemnej mrocznej przestrzeni. Czerń wiąże się tutaj z pewnego rodzaju tajemnicą, można powiedzieć, tajemnica mojej osobowości, ktorej sam w sobie jeszcze nie zdołałem w pełni odkryć”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST