Wybierz region

Wybierz miasto

  Wiosna z tetrem na Kresach

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  18:00 Niedziela, 10 maja

  • 20zł

  W drugim tygodniu maja, 8 - 11.05, serdecznie zapraszamy na znakomite spektakle, ktore odbędą się w ramach tegorocznej Wiosny z Teatrem na Kresach. Na deskach Biłgorajskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć także kolejną premierę przygotowaną przez aktorow - amatorow Sceny Amatora BCK.

  Program:
  godz. 18.00, spektakl „Antygona w Nowym Jorku” wg Janusza Głowackiego w wykonaniu Teatru „Kontynuacja” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokoł”, reż. Marek Urban,

  UWAGA: spektakl dozwolony od lat 16

  Antygona w Nowym Jorku” to głośny dramat Janusza Głowackiego napisany na zamowienie waszyngtońskiego teatru Arena Stage i przetłumaczony na ponad dwadzieścia językow. Szekspirolog Jan Kott zaliczył „nowojorską” Antygonę do trzech najlepszych sztuk powstałych w powojennej Polsce– obok „Emigrantow” Sławomira Mrożka i „Do piachu” Tadeusza Rożewicza.
  Ta wspołczesna sztuka przenosi odbiorcow dramatu do Stanow Zjednoczonych, „serca światowej demokracji”. Tam, w centrum Manhattanu, znajduje się Tompkins Square Park zamieszkany przez bezdomnych, ktorzy marząc o zrobieniu kariery w Ameryce, przebudzili się na parkowej ławce. Sztuka nawiązuje do tragedii Sofoklesa, jednak bohaterka utworu, Portorykanka Anita, nie wykazuje podobieństwa do krolewskiej corki – Antygony. Łączy je jedynie ten sam czyn – pragnienie pochowania z godnością bliskiej osoby. Nawiązuje do tragedii Sofoklesa, jednak
  bohaterka utworu, Portorykanka Anita, nie wykazuje podobieństwa do krolewskiej corki – Antygony. Łączy je jedynie
  ten sam czyn – pragnienie pochowania z godnością bliskiej osoby. najważniejszych sztuk ostatnich lat –
  Ta wspołczesna sztuka przenosi odbiorcow dramatu do Stanow Zjednoczonych, „serca światowej demokracji”
  m, w centrum zamieszkany przez bezdomnych, ktorzy marząc o zrobieniu się. Sztuka nawiązuje do tragedii Sofoklesa.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST