Wybierz region

Wybierz miasto

  Wieczór z Mają Komorowską

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  18:00 Sobota, 15 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Pytania, ktore się nie kończą" - WIECZOR Z MAJĄ KOMOROWSKĄ

  W ramach wspołpracy Mazowieckiego Instytutu Kultury i Wydawnictwa Czuły Barbarzyńca Press w październiku 2014 roku ukazała się publikacja "Pytania, ktore się nie kończą" Mai Komorowskiej i Tadeusza Sobolewskiego. Jest to pierwsza edycja książkowa z serii "Biblioteka teatru" zainicjowanej przez Teatr Mazowiecki, i poświęconej wybitnym postaciom świata kultury.
  Rozmowy Tadeusza Sobolewskiego z Mają Komorowską to rodzaj medytacji nad istotą gry, istotą teatru, nad życiem. Nie jest to z całą pewnością książka dla teatrologow, ale dla każdego wrażliwego odbiorcy teatru i filmu. Tytuł otrzymał wiele pozytywnych i entuzjastycznych recenzji, m.in. w: "Tygodniku Powszechnym", "Zeszytach Literackich", "Gazecie Wyborczej", "Teatrze". Informacje o książce pojawiły się na antenie stacji TVP Kultura oraz Polskiego Radia (Program Trzeci i Program Drugi). Pisali o niej cenieni krytycy teatralni i eseiści: Wojciech Karpiński, Jacek Wakar, Janusz Majcherek, Tomasz Cyz. Publikacja została uhonorowana nagrodą Warszawskiej premiery Literackiej za książkę listopada 2014. W trakcie spotkania artystka nie tylko opowiada o książce, ale też czyta - niepowtarzalnie je interpretując, wybrane przez siebie wiersze polskich poetow, m.in. takich jak: Czesław Miłosz, Zbigniew Herbert, Tadeusz Nowak, ks. Jan Twardowski, Wisława Szymborska, Urszula Kozioł. Aktorka przeplata prezentację utworow opowieściami o autorach, ktorych często sama znała, jak też osobistymi historiami, pokazującymi jej wewnętrzny świat artystki, ale też matki, corki oraz osoby publicznej, aktorki traktującej swoj zawod jako powołanie i obowiązek (jeżdżącej do Lasek, do hospicjum, a w stanie wojennym do więzień). Wybor wierszy nie jest przypadkowy - każdy z nich wiąże się z jakimś przeżyciem osobistym i doświadczeniem artystki. Dzięki temu nabierają one nowego znaczenia, a między aktorką i widzami nawiązuje się w trakcie spotkania niezwykła więź.

  Przed spotkaniem zostaną przedstawione fragmenty filmow z największymi kreacjami filmowymi Mai Komorowskiej (w reż. Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego), o ktorych jest mowa w książce "Pytania, ktore się nie kończą".


  Wieczor z Mają Komorowską "Pytania, ktore się nie kończą" odbędzie się w ramach projektu "Bliżej Sztuki"
  realizowanego przez Biłgorajskie Centrum Kultury, dofinansowanego ze środkow Narodowego Centrum Kultury w ramach programu " Kultura- Interwencja 2015

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST