Wybierz region

Wybierz miasto

  Spekatkl "Magnetyzm serca czyli Śluby Panieńskie"

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  20:00 Niedziela, 27 listopada

  • 30zł

  Spektakl Sceny Fundacji Kresy 2000, wg Aleksandra Fredry . Reż. i inscenizacja- Stefan Szmidt i Alicji Jachiewicz

  Premierowe spektakle inaugurujące zbliżający się jubileusz XX- lecia Fundacji Kresy 2000.

  Śluby panieńskie" Sceny Fundacji Kresy 2000 to kolejna propozycja klasyki polskiej, po "Klątwie" Wyspiańskiego przed laty. Nieśmiertelna komedia Aleksandra Fredry w zabawny sposob przedstawiająca miłosne zawirowania młodych bohaterow w realiach barwnej epoki pierwszej połowy XIX wieku.

  Spektakl w reżyserii Stefana Szmidta i Alicji Jachiewicz w doborowej obsadzie z ich aktorskim udziałem bawi historią dwoch panien Anieli i Klary, ktore postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż, dręczyć mężczyzn swą obojętnością i snuciem intryg nie zważając na siłę "magnetyzmu młodych serc". Słowa Klary "Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną nienawidzić rod męski, nigdy nie być żoną" - są punktem zawiązania akcji nieśmiertelnej komedii Fredry, w ktorej to panie - dokonują wszelkich starań by ślubow dotrzymać, a Panowie przeciwnie. by śluby te obejść.

  Starsze pokolenie bohaterow to Pani Dobrojska - Alicja Jachiewicz i Radost- Stefan Szmidt wraz z młodymi adeptami sztuki aktorskiej: Magdaleną Maścianicą - Klarą, Natalią Matuszek - Anielą, Robertem Kurasiem- Albinem i Damianem Kretem - Gustawem, a także służącym Janem -Andrzejem Kobielskim tworzą zabawne i niezapomniane kreacje. Dynamiczność i barwność akcji toczącej się przed naszymi oczyma wywołuje zawsze salwy śmiechu. "Śluby panieńskie" - klasyka polskiej literatur, komedia pełna aforyzmow, pięknej polszczyzny, sentencji i przysłow, mimo 184 lat od napisania, nadal rozśmiesza i wzrusza.

  Zapraszamy gwarantując blisko dwu godzinną dobrą zabawę widzom w każdym wieku, miejscu i czasie.

  Stefan Szmidt

  Obsada:
  Aniela: Magdalena Maścianica
  Gustaw: Damian Kret
  Klara: Natalia Matuszek
  Albin: Robert Kuraś
  Pani Dobrojska: Alicja Jachiewicz
  Radost: Stefan Szmidt

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ