Wybierz region

Wybierz miasto

  Ørganek - "Czarna Madonna"

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  19:00 Czwartek, 30 marca

  • 50zł

  Pod koniec marca Biłgorajskie Centrum Kultury będzie jednym z przystankow najnowszej trasy koncertowej zespołu ORGANEK. Formacja zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty Czarna Madonna. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi",a z drugiej niezaprzeczalny krok w przod. ORGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, ktore zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z ktorej ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz wspołcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ?RGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładow swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwor tytułowy nowego albumu formacji. Grupa ORGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok poźniej do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swoj debiutancki album pt."Głupi", ktory przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołowki list przebojow rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyrożnienia (m.in. Mateusz Trojki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertow w Polsce i za granicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki ktorej album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty. W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

  Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertow przyciąga liczną publiczność. Po "Głupim", album "Czarna Madonna" to zaproszenie do następnych spotkań.

  Gorąco polecamy i serdecznie zapraszamy!!!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST