Wybierz region

Wybierz miasto

  Ostatnia miłość

  Tarnogrodzki Ośrodek Kultury
  Tarnogród, ul. Rynek/18, +48 84 689 71 43

  18:00 Poniedziałek, 19 października

  • Brak informacji o cenie

  „Ostatnia miłość” spektakl na podstawie opowiadania Izaaka Bashevisa Singera udramatyzowanego przez Walerego Muchariamowa.

  Ostatnia miłość plącze ze sobą losy czterech osob – mieszkańcow Nowojorskiej kamienicy. Opowiada o niespodziewanej miłości, starego zamożnego człowieka – polskiego żyda, srogo doświadczonego przez los, w czasach Holokaustu. Samotny Harry wiedzie ustabilizowane i nudne życie, w towarzystwie swojego sekretarza - jedynego przyjaciela.

  Niespodziewane pojawienie się nowej sąsiadki w apartamencie za ścianą przywraca dawno utraconą wiarę w miłość. Wybuch uczuć pomiędzy dwojgiem ludzi daje szanse obojgu na nową jakość jesieni ich życia. Tej poźnej miłości towarzyszy, nie tylko nadzieja na przyszłość, ale także, cała gama wątpliwości i przeciwstawnych sobie uczuć. Wszystko to, nie tylko emocjonalnie przemawia do widza, wzrusza go ale także i bawi –mamy bowiem tu do czynienia z typową tragikomedią i wspaniałym poczuciem humoru I. B. Singera.

  Światowa premiera sztuki odbyła się w 2005r. w Izraelu z Samuelem Atzmonem Wircerem w roli głownej. Po blisko dziesięciu latach występujący w polskiej prapremierze Samuel Atzmon Wircer gra Harrego - w języku polskim - w języku swojego dzieciństwa w towarzystwie polskich aktorow.

  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Adolf Szapiro, Małgorzata Chojnacka
  Scenariusz:
  Izaak Bashevis Singer
  Obsada:
  Samuel Atzmon–Wircer, Stefan Szmidt, Alicja Jachiewicz–Szmidt
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]