Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Zespół Szkół OgólnokształcącychLiceum Ogólnokształcące im. ONZ
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/41/43, +48 84 686 04 42

  10:00 - 11:00 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzię się 2 września w Liceum Ogolnokształcącym im. ONZ. Uczniowie wspolnie z nauczycielami będą czytać powieść, "Quo vadis", a także obejrzą fragment filmu oraz odbędzie się dyskusja o tym, jak zachęcić młodych ludzi do czytania polskiej klasyki.

  W przypadku ładnej pogody impreza odbędzie się w plenerze.

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, ktora w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt językow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST