Wybierz region

Wybierz miasto

  Lao Che

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  Czwartek, 29 października

  • Brak informacji o cenie

  Lao Che

  Zespoł ktory wymyka się wszelkim definicjom łączy gatunki muzyczne i wciąż poszukuje. Lao Che powstało w 1999 roku w Płocku na bazie grupy Koli. Nazwę zaczerpnęli od drugoplanowej postaci z filmu "Indiana Jones" Stevena Spielberga. Lao Che wymyśliło swoj własny nurt w ktorym rock folk muzykę ilustracyjną piosenkę aktorską połączyło z elementami słuchowiska.

  Do tej pory wydali pięć płyt z ktorych każda jest inna ale w swojej odmienności doskonała. Pierwsze trzy płyty przybrały formułę concept albumow czyli płyt podporządkowanych jednemu tematowi. Na pierwszej z nich pt. "Gusła" zmierzyli się z średniowieczną kulturą wschodnich Słowian. W „Powstaniu Warszawskim” tematem wiodącym okazał się wielki zryw warszawiakow z 1944 roku. Kolejny album "Gospel" podporządkowany został opowieściom o relacjach między człowiekiem a Bogiem. Następna płyta "Prąd stały / prąd zmienny” to ukłon w stronę brzmień lat 80 i pierwsze wydawnictwo w historii Lao Che bez idei przewodniej. I wreszcie „Soundtack” z 2012 roku doskonały brzmieniowo i tekstowo.

  Na początku marca 2015 roku ukazała się płyta zatytułowana „Dzieciom” i wyprodukowana przez Piotra „Emade” Waglewskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST