Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Piosenki Francuskiej

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  17:00 Niedziela, 2 kwietnia

  • 30zł

  Teatr Piosenki Francuskiej w Krakowie - koncert "Yaga w repertuarze. PIAF, GRECO, AZNAVOUR"

  Yaga Kowalik zaśpiewa przeboje trojki niezwykłych osobowości francuskiej estrady- Edith Piaff, Juliette Greco i Charla Aznavour'a. W koncercie nie zabraknie zatem tak znanych i lubianych piosenek jak: "Milord", "Dwie gitary", "La Boheme". Pomiędzy piosenkami w języku francuskim artystka wplata sentencje w języku polskim przybliżające ich treść i atmosferę. Poprzez swoją interpretację utworow piosenkarka przeniesie publiczność w klimat francuskiej bohemy, paryskich kafejek i urokliwych krętych uliczek paryskiego Montmartre'u. Artystce towarzyszyć będą dwaj znakomici muzycy- Michał Połtorak (skrzypce) oraz Walentyn Dubrowskij (akordeon).

  Jaga Kowalik- Yaga jest kompozytorką i wokalistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i prestiżowej paryskiej Conservatoire Mobel prowadzonej przez Alice Dona. Podczas pobytu we Francji uległa fascynacji tworczością Barbary, czyli Monique Serf, wybitnej poetki, kompozytorki i piosenkarki zmarłej w 1997r. Yaga opracowała jej piosenki i z powodzeniem prezentowała je na scenach w całej Polsce. Występowała także na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Obecnie związana jest ze sceną krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST