Wybierz region

Wybierz miasto

  Festiwal Filmów i Form Jednominutowych 'The One Minutes'

  Biłgorajskie Centrum Kultury
  Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki/16, +48 84 686 04 15

  19:00 Czwartek, 19 marca

  • Wstęp wolny

  Pierwsze filmy braci Lumiere trwały właśnie minutę. Wynikająca wowczas z ograniczeń technicznych bariera okazywała się być jednocześnie wskazowką, że mało może znaczyć wiele. Zgodnie z tą dewizą uczestnicy 9 edycji Festiwalu Filmow i Form Jednominutowych „The One Minutes” mieli zaledwie 1 minutę na zaskoczenie inwencją i powiedzenie czegoś oryginalnego. Jak się okazało 1 minuta, to rożnorodność przedstawianych historii, użytych technik, ciekawe wrażenia wizualne, a do tego niespodziewane zakończenia, zabawne puenty czy też nowatorskie metody wykonania.

  Festiwal Filmow i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajow na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”. W Polsce organizatorem festiwalu, od 2006 r., jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

  Na ubiegłoroczną edycję konkursu wpłynęło – 160 zgłoszeń, z czego 104 pozytywnie przeszły procedurę oceny formalnej – I etap i zostały dopuszczone do II etapu – oceny Komisji. Ta z kolei (Krzysztof Kornacki – przewodniczący, Julia Kolberger i Błażej Hrapkowicz) wybrała 45 najlepszych filmow i form jednominutowych, ktore biorą udział w tournee festiwalowym po Polsce. W marcu dotrą także do Biłgoraja!

  Gorąco polecamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST