Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

13 i 14-latek bawili się zapałkami na tyłach stodoły. Przez przypadek podpalili suchą trawę. Ogień rozprzestrzenił się i zajął stodołę. Budynek spłonął niemal całkowicie.

Do pożaru doszło w piątek po południu w Tarnawie Dużej (gm. Turobin). Gdy na miejscu pojawili się policjanci, pożar gasiło już kilka jednostek straży pożarnej.

- Pożar ogarnął stodołę z murowanych słupów obitych drewnianymi deskami. Spłonęła drewniana część budynku, dach pokryty eternitem oraz słoma, konopie i len znajdujące się wewnątrz – mówi Milena Wardach z policji w Biłgoraju.

Właścicielka posesji oszacowała straty na 30 tys. zł. Nikt nie ucierpiał.

Mundurowym udało się ustalić, że do pożaru doszło prawdopodobnie przez nieostrożność dwóch nastolatków. 13 i 14-latek bawili się za stodołą zapałkami. Przez przypadek podpalili suchą trawę. Próbowali ugasić ogień, ale rozdmuchiwane przez wiatr płomienie szybko rozprzestrzeniły się na budynek.
- Wtedy nastolatkowie natychmiast pobiegli do pobliskiego domu, którego mieszkanka zaalarmowała straż pożarną – informuje Milena Wardach.

Policjanci wyjaśniają dokładne szczegóły zdarzenia i sprawdzają gdzie w chwili zdarzenia byli rodzice nastolatków.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

edi (gość)

Policjanci sprawdzają, gdzie w chwili zdarzenia byli rodzice. Rodzice właśnie poszli po świeże pampersy dla nastolatków.